Podsumowaliśmy Biegowe Grand Prix Gminy Postomino

„Biegam i bieganie sprawia mi olbrzymią przyjemność, a bieganie w zawodach wyzwala walkę bycia lepszym od innych” to motto, które przyświecało tegorocznemu Otwartemu Biegowemu GRAND PRIX mieszkańców Gminy Postomino i Klubu Biegacza „Bryza” z okazji 20 rocznicy wspólnego biegania. Podsumowanie tegorocznej edycji Grand Prix miało miejsce podczas XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 8 stycznia 2012 r. W Centrum Kultury i Sportu w Postominie stawiła się pierwsza 20-tka najbardziej aktywnych biegaczy, którzy odebrali z rąk Janusza Bojkowskiego – Wójta Gminy Postomino pamiątkowe puchary, dyplomy i upominki. Uhonorowano też osoby, które na przełomie minionych 20. lat aktywnie uczestniczyły w „życiu” Bryzy.

Biegacze z chęcią przyłączyli się do WOŚP wrzucając datki do puszek Wolontariuszy, próbując ogniowej grochówki przygotowanej przez OSP Wilkowice, napoi, słodkich ciast i pysznego domowego chleba ze smalcem serwowanych przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju i aktywności Pieńkowo-Pieńkówko „Razem Lepiej” albo pieczonej na ogniu kiełbaski.

Liderem od lat w klasyfikacji ogólnej Grand Prix pozostaje Grzegorz Antosik – Masłowice (156 pkt.).

2. miejsce tak jak i przed rokiem zajmuje Dawid Ciesielski – Pieńkowo (134 pkt.).

Na miejscu 3. klasyfikacji znalazł się Janusz Sowiński – Postomino (103 pkt.), który wystartował we wszystkich 9-ciu branych do klasyfikacji biegach. Zanotował tym samych awans z miejsca 5 w stosunku do roku 2010.

Miejsce 4. w klasyfikacji roku 2011 zajmuje Tomasz Salabura – Nacmierz (85 pkt.), startujący po raz pierwszy w ramach Grand Prix.

Na miejscu 5. znalazł się Maciej Pominkiewicz – Postomino (75 pkt.), który w minionym roku powrócił do biegania w ramach Grand Prix Gminy Postomino.

Z kolei miejsce 6 zajmuje Maciej Januszewski – Postomino (71 pkt.). W ubiegłorocznej klasyfikacji zajmował miejsce 9, a tym samym odnotował znaczny awans.

Na miejsce 7. w roku 2011 z miejsca 4. w roku 2010 spadł Stanisław Oszmiański – Pałowo (54 pkt).

Miejsce 8. zajął debiutant klasyfikowany w ramach Grand Prix, który stosunkowo niedawno rozpoczął swoją przygodę z bieganiem – Bogdan Szlawski – Staniewice (48 pkt.). Wystartował łącznie w 4 imprezach.

Do biegania w ramach Grand Prix powrócił też Zbigniew Jakuszczonek – Radosław (46 pkt.), który uplasował się na miejscu 9.

Pierwsza kobieta w klasyfikacji Grand Prix – Ewa Brzostowska – Pieńkowo (41 pkt.) znalazła się na 10. miejscu mimo startów jedynie w pierwszym półroczu 2011 r.

Miejsce 2. wśród kobiet i 31. w klasyfikacji open zajęła Monika Kasica – Tyń (11 pkt.), która wzięła udział jedynie w Teście Coopera.

Test Coopera zaliczyła też 3. wśród pań Marta Wituszyńska – Postomino (10 pkt.), sklasyfikowana na miejscu 39. w klasyfikacji open.

Miejsce 40. zajęła Aneta Szostek – Tyń (7 pkt.), która po swoim jedynym starcie podczas Biegu Mikołajkowego znalazła się na pozycji 4. wśród kobiet.

Także tylko w Biegu Mikołajkowym wystartowała Małgorzata Cieplik-Pominkiewicz – Postomino (6 pkt.), a tym samym zajęła 5. miejsce w klasyfikacji kobiet.

KLASYFIKACJA GRAND PRIX

W roku 2011 do klasyfikacji włączono łącznie 82 biegaczy – mieszkańców Gminy Postomino i członków KB „Bryza” Postomino. W roku 2010 w klasyfikacji uwzględniono jedynie 29 biegaczy i biegaczek. Co prawda wielu z nich zaliczyło jedynie 1 start, a biegających 2 lub więcej razy było tylko 17 (w roku 2010 – 12 osób). We wszystkich 9-ciu biegach wystartował niezmordowany Janusz Sowiński. Aż 8 razy startowali dwaj biegacze – Grzegorz Antosik i Dawid Ciesielski. Po 5 startów zaliczyli: Tomasz Salabura i Maciej Januszewski. Aż 5-ciu zawodników wystartowało 4 razy. Byli to: Maciej Pomikiewicz, Stanisław Oszmiański, Bogdan Szlawski, Ewa Brzostowska i Jacek Antosik.

Już teraz zapraszamy do rywalizacji w roku 2012. Szczegóły wkrótce.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biegowe Grand Prix Gminy Postomino, CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.