Podsumowanie XVI WSRS Gminy Postomino i XIX Sportowego Turnieju Miast i Gmin

 Uroczystego podsumowania sportowych zmagań w ramach V europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich i WSRS Gminy Postomino w roku 2013 dokonano w dniu 17 stycznia 2014 r. podczas Sesji Rady Gminy Postomino. W trakcie podsumowania zostały wręczone dyplomy i nagrody.

W dniach 26 maja – 1 czerwca 2013 r. odbyła się kolejna, XIX edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Jest to jedna z  największych imprez sportowych w Polsce,  w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

W tegorocznej edycji Turnieju sklasyfikowano łącznie 500 miast i gmin z terenu całej Polski. Największy udział jak co roku w tym turnieju brały udział miasta i gminy z  Województwa Zachodniopomorskiego.

Gmina Postomino zajęła I miejsce w V Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich – XIX Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2013 (w II grupie – gminy od 5 do 7,5 tysiąca mieszkańców) w skali całej Polski.

W dniu 13 września 2013 r. na zamku w Namysłowie. Wójt Gminy Postomino – Janusz Bojkowski odebrał czek w wysokości 10.000 zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego oraz puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Tak duży Sukces zawdzięczamy zaangażowaniu wielu osób z terenu naszej gminy. Turniej ten to różnego rodzaju imprezy rekreacyjno-sportowe, które organizowane były niemalże w każdym sołectwie oraz szkole na terenie gminy Postomino. Termin, w którym organizowany jest Sportowy Turniej Miast i Gmin jest idealną okazją żeby uczestniczyły w nim całe rodziny, na przykład w Dzień Dziecka czy też w Dzień Matki. W tegorocznym turnieju  udział wzięło 18 sołectw, 5 Ochotniczych Straży Pożarnych, 9 stowarzyszeń, 4 szkoły z terenu gminy oraz 3 ośrodki wczasowe. W czasie trwania turnieju na terenie gminy Postomino zorganizowano łącznie 214 imprez większych i mniejszych, w których zanotowano łącznie 11.791 startów.

Od dwóch lat w  turnieju było bardzo wysoko punktowane przeprowadzenie Testu Coopera. Centrum Kultury i Sportu w tym roku zorganizowało imprezę Test Coopera  aby można było wziąć udział i  przypomnieć  zasady organizacyjne i sołtysi sołectw zgłoszonych do turnieju przeprowadzili na swoich terenach tenże test Coopera. Po raz kolejny potwierdziliście Państwo, że Gmina Postomino „sportem stoi”. Dziękujemy za trud, zaangażowanie i wspólnie włożony wysiłek, który przełożył się na sukces całej naszej Gminy. W szczególności dziękujemy Sołectwom, Szkołom, wszystkim Stowarzyszeniom, właścicielom ośrodków wczasowych oraz wszystkim Państwu, którzy wzięli udział w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich.

Nagrodzone za tegoroczny udział w Sportowym Turnieju Miast i Gmin są:

 1. Sołectwo i OSP Chudaczewo
 2. Sołectwo Dzierżęcin
 3. Sołectwo Jarosławiec
 4. Sołectwo Kanin
 5. Sołectwo Karsino
 6. Sołectwo Królewo
 7. Sołectwo i OSP Łącko
 8. Sołectwo Masłowice
 9. Sołectwo Mazów
 10. Sołectwo Nosalin
 11. Sołectwo Pałowo
 12. Sołectwo Pałówko
 13. Sołectwo  i OSP Pieszcz
 14. Sołectwo i OSP Postomino
 15. Sołectwo Rusinowo
 16. Sołectwo i OSP Wilkowice
 17. Sołectwo Wszędzień
 18. Sołectwo Złakowo
 1. Klub biegacza „BRAYZA” Postomino
 2. SKF AKTYWI Postomino
 3. UKS Wieża Postomino
 4. UKS Czarni Pieszcz
 5. UKS Jantar Korlino
 6. UKS Błyskawica Staniewice
 7. Stowarzyszenie „RAZEM” Korlino
 8. Stowarzyszenie „Razem Lepiej” Pieńkowo
 9. Stowarzyszenie „Misja” Pieszcz
 1. Szkoła Staniewice
 2. Zespół Szkół Postomino
 3. Zespół Szkół Pieszcz
 4.  Zespół Szkół Społecznych Korlino
 1. Świetlica Środowiskowa Staniewice
 2. Świetlica Środowiskowa Pieszcz
 3. Świetlica Środowiskowa Korlinie
 4. Świetlica Środowiskowa Królewo
 1. OW BARKA  – Jarosławiec
 2. OW RAFA – Jarosławiec
 3. OW MARYSIEŃKA- Jarosławiec

Zapraszamy do udziału w Turnieju Miast i Gminy podczas Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich  w 2014 roku jak będzie ogłoszony.

 

XVI Współzawodnictwo Sportowo-Rekreacyjnym Sołectw Gminy Postomino w roku 2013 w pięciu rozgrywanych turniejach udział wzięło 17 z 28 sołectw naszej gminy, największą popularnością cieszył się turniej piłki nożnej – 17 sołectw. We wszystkich pięciu rozegranych konkurencjach udział wzięło 6 sołectw: Postomino, Pieszcz, Nosalin, Jarosławiec, Naćmierz i Wszędzień.

W klasyfikacji końcowej Sołectwo Postomino po raz szósty z rzędu utrzymało się na
I miejscu uzyskując łącznie 69 pkt.

Na II z IV miejsca w porównaniu z rokiem ubiegłym awansowało sołectwo Pieszcz z dorobkiem 62 pkt.

Natomiast 52 pkt i III miejsce wywalczyło sołectwo Nosalin i po raz piąty z rzędu utrzymali miejsce na podium ogólnej klasyfikacji Współzawodnictwa Sołectw.

Ostateczna klasyfikacja WSRS w roku 2013:

1. Postomino 69 pkt

2. Pieszcz 62 pkt

3. Nosalin 53 pkt

4. Jarosławiec 52 pkt

5. Naćmierz 50 pkt

6. Pieńkowo 33 pkt

7. Wszędzień 32 pkt

8. Pałówko 31 pkt

9. Łącko 27 pkt

10. Staniewice 26 pkt

11. Wilkowice 25 pkt

11. Królewo 25 pkt

13. Pałowo 23 pkt

14. Mazów 11 pkt

15. Pieńkówko 9 pkt

16. Chudaczewo 8 pkt

17. Korlino 6 pkt

Na szczególne słowa uznania i podziękowania zasługują radni, sołtysi i lokalni animatorzy sportu i rekreacji, którzy w różnych formach angażowali się w proces przygotowania i udziału drużyn sołeckich w tej sportowo-rekreacyjnej rywalizacji. Najaktywniej swoje drużyny wspierali: Marek Domżałowicz – Postomino,
Jan Chabowski – Nacmierz, Krzysztof Ciróg – Nosalin, Zenon Morka – Pieszcz, Krzysztof Urbański – Pałówko, Maria Lech-Szajner – Wszędzień, Elżbieta Pacak – Pałówko, Alicja Kukowska – Pałowo.

Najlepsze sołeckie drużyny otrzymały nagrody finansowe na zakup sprzętu i wyposażenia. Za miejsce I sołectwo Postomino otrzymało 1.000,00 zł, kolejne miejsca po 100,00 zł mniej, aż do miejsca VI – 500,00 zł.

Serdecznie dziękujemy za udział w naszych rekreacyjnych zabawach i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw oraz innych imprez organizowanych przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie w roku 2014.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.