Postomino biegało w Pile

W niedzielne przedpołudnie, 4 września 2011 r. w Pile odbył się 21. Pólmaraton Philipsa – „rówieśnik” naszego Międzynarodowego Biegu po Plaży. Linię mety minęło aż 2.113 biegaczy, co jest najlepszym rezultatem w historii tej imprezy i plasuje ją w pierwszej trójce największych imprez tego typu w kraju.

Zwyciężył kenijczyk Martin Muia Mukule, który ustanowił nowy rekord trasy uzyskując czas 1:02:25. Wśród kobiet najlepsza była Agnieszka Gortel z Chorzowa wyprzedzając na mecie dwie Białorusinki.

Wśród reprezentantów gminy Postomino – zawodników Klubu Biegacza „Bryza” najlepszy wynik osiągnął Maciej Pominkiewicz, który minął linię mety na 140 miejscu, osiągając czas 1:26:41. Kolejne miejsca zajęli:
miejsce 173 – Tomasz Szopński, czas 1:28;11
miejsce 311 – Grzegorz Antosik, czas 1:33:31
miejsce 793 – Dawid Ciesielski, czas 1:47:14

Wielkie rozczarowanie przeżył „nowy” amator biegania – dyrektor Agencji Mienia Gminnego i Spraw Publicznych w Postominie – Bogdan Szlawski, który zdecydował się na start w Pile mimo nie wyleczonej jeszcze kontuzji. Udają się na linię startu tryskał radością, ciesząc się ze swego pierwszego startu na tym dystansie. Ustalone, taktyczne rozłożenie sił na całej trasie z bardziej „obieganymi” kolegami z klubu, zapał i chęć walki. Nic nie wskazywało na to, że może stać się najgorsze. Na trzecim kilometrze uczucie wielkiego bólu nie pozwoliło mu jednak kontynuować biegu.

Przed biegiem głównym odbył się bieg dla VIP-ów i gości zaproszonych na dystansie 1000 m, w którym wziął udział także Janusz Bojkowski – Wójt Gminy Postomino. W stawce 21 zawodników, po zaciętej walce naszemu Wójtowi przypadło wysokie i szczęśliwe „7” (siódme) miejsce.

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

Zdzisław Ludwikowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biegowe Grand Prix Gminy Postomino, CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.