Postomiński Klub Morsów „Wiking” był obecny na IX Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie

Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie odbywa się co rocznie, bez przerwy od 2004 roku. W tym roku w dniach 10-12 lutego 2012 r. odbyła się jego dziewiąta edycja, w której udział (po raz siódmy) wzięli postomińscy morsowie z klubu „Wiking”.

Temperatura wody podczas kąpieli w Mielnie wynosiła 0ºC, a temperatura powietrza -5,5ºC.

Plaża obyła blodzona, falochrony oszronione lodowatymi warkoczami, śnieżna sceneria, lekko sfalowane morze było istnym rajem kąpielowym, rekordowej liczby uczestników zlotu, których było 1454.

Wiele atrakcji było w przygotowanym, tegorocznym programie zlotowym dla uczestników. Można było wykonać zdjęcie termowizyjne przed i po kąpieli, wziąć udział w morsowym biegu śniadaniowym, mistrzostwach morsów w Nordic Walking, turnieju „Mrozoodporni 2012”, seminarium „Morsowanie a zdrowie”, tradycyjnym balu morsów na hali sportowej w sobotni wieczór – morsy gwiazdami filmu.

W niedzielę wielka kolorowa parada morsów z okolic hali sportowej ruszyła głównymi ulicami Mielna na plażę.

Postomińską grupę morsową tradycyjnie od lat prowadziła kapela „Pieńkowianie” – tym razem tylko w męskiej części kapeli wraz z Kuba Mielczarkiem z Chudaczewa. Uczestnicy nieśli klubowy baner, klubowe flagi, ubrani byli w jednakowe klubowe polary i okolicznosciowe przebrania.

Postomiński Klub Morsów „Wiking” reprezentowany był przez 51 morsów, w tym 24 kobiety i 27 mężczyzn. Wśród nich widoczny był Adam Drapała – Zastępca Wójta Gminy Postomino i Przewodnicząca Rady Miasta Sławno – Edyta Szczygielska.

Średnia wieku postomińskich morsów liczyła 45 lat, a łącznie wszyscy morsowie mięli 2295 lat. Wywodzili się z 20 miejscowości.

Najliczniejszą morsową rodziną była 6-cio osobowa rodzina Wilgatów z Pieńkowa.

Najstarszymi uczestnikami naszej grupy byli Longin Mieczkowski i Danuta Zdzitowiecka, a najmłodszymi Maja Myziak i Dawid Kramek.

Zlotowa kąpiel była 189 kąpielą od początku powstania klubu.

Z. Ludwikowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Morsy, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.