Przyjaciele foki szarej spotkali się w Jarosławcu

W sobotę, 11 sierpnia 2012 r. na letniej scenie przy Punkcie Informacji Turystycznej w Jarosławcu było wesoło i gwarno. A wszystko to za sprawą Przyjaciół Foki Szarej, rodziców, dzieci oraz wszystkich, którzy w tym dniu mięli ochotę wziąć udział w edukacyjno-promocyjnej akcji pn. „Ratujmy bałtycką fokę szarą”. Patronat nad tegorocznymi wydarzeniami na polskim wybrzeżu przyjęła Reni Jusis.

Młodzi pasjonaci już od 3 lat, łącząc edukację z zabawą, działają na rzecz przywrócenia fok szarych na polskie wybrzeże oraz popularyzowania energooszczędności. Wspólne spotkania odbywają się pod patronatem marki Bosch i WWF.

Już od godz. 10.00 atrakcji było co niemiara. Uśmiechnięci, młodzi ludzie, ubrani w jednakowe biało-zielone uniformy promowali akcję. Można było wziąć udział w licznych konkursach, pomalować buźkę, zrobić pamiątkowe zdjęcie, malować, lepić, rysować, śpiewać, tańczyć. Były też zabawy integracyjne ze specjalną chustą. Na ulicach Jarosławca pojawili się też szczudlarze, wzbudzając podziw wśród turystów.

Nie zabrakło też ulotek i broszur informacyjnych oraz niezliczonej ilości upominków – baloników, smyczek, parasoli i przecudnych breloczków – pluszowych foczek. Wspólna zabawa skończyła się tuż przed godz. 19.00.

Jarosławiec to pierwsze w tym roku miejsce na polskim wybrzeżu, które odwiedzili propagatorzy akcji. Ekipę można spotkać jeszcze w Helu, Gdyni, Sopocie, Stegnie i Krynicy Morskiej.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.