Przyjemne z pożytecznym – szkolenia Klanza.

Centrum Kultury i Sportu w Postominie wraz ze Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów „KLANZA” z Białegostoku byli organizatorami bezpłatnych warsztatów integracyjnych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, które odbyły się pod koniec lipca br.

Szkolenia odbywały się w dwóch etapach:
- dla osób dorosłych w piątek i sobotę (30 i 31 lipca br.) od godz.1700 do 2000. W programie były zajęcia z pedagogiki zabawy, warsztaty tańców integracyjnych, warsztaty integracyjne twórcze oraz zajęcia z elementami profilaktyki i socjoterapii. Zajęcia odbywały się w sali Centrum Kultury i Sportu w Postominie w grupie 7-osobowej,
- w czwartek, piątek i sobotę (29-31 lipca br.) odbywały się 2,5 godzinne zajęcia z dziećmi, podczas których uczesnicy poznali nowe gry i zabawy.

Pani Małgorzata Borowska, Prezes Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów „KLANZA”, oddział w Białymstoku, poprowadziła i nauczyła dorosłych i dzieci nowych zabaw i tańców integracyjnych. Nietypowym zajęciem było wykonywanie z gazet cieniutkich patyczków ogromnych i wspaniałych budowli. Grupa dorosła wykonywała różnego rodzaju ptaki np. czaplę, bociana, żurawia itp.

W zajęciach w czwartek i piątek, które odbyły się w Postominie wzięły udział dzieci z okolicznych miejscowości, by aktywniej spędzić czas. Także przedszkolaki z punktu „Mali Sportowcy” świetnie bawiły się pod okiem instruktora Klanzy. A w sobotę na boisku wiejskim we Wszędzieniu odbywały się zajęcia na świeżym powietrzu dla dzieci z Kanina, Karsina i Wszędzienia. W czasie zajęć przeprowadzono gry i zabawy oraz wykonano wspólnie plakaty. Dzieci chętniej i sprawniej pracowały na świeżym powietrzu niż w sali. Ich zaangażowanie było większe. Otoczenie powodowało, że wyobraźnia dzieci zaskakiwała nawet dorosłych, biorących udział w zajęciach.

Osoby, które ukończyły szkolenie, otrzymały certyfikat, a pomysły, jakie pozostawiła po sobie Pani Małgosia, wzbogaciły ich wiedzę, co w przyszłości może skutecznie zaowocować. Wiedza taka przyda się osobom, które już pracują lub będą pracować z dziećmi w przedszkolach, szkołach czy świetlicach szkolnych i wiejskich.

W przyszłym roku, jeśli będzie to możliwe, Centrum Kultury i Sportu w Postominie zorganizuje podobne szkolenie, dla zainteresowanych pracą w świetlicach wiejskich.
M.L.-Sz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.