Rekreacja dożynkowa – kokurencja w ramach Współzawodnictwa Sołectw

Podczas Dożynek Gminnych „Pieńkówko 2011”rozegrano kolejną, 6-tą już konkurencję w ramach Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2011. Tym razem sołectwa zmierzyły się z zabawami rekreacyjnymi w ramach zawodów pod hasłem „Rekreacja dożynkowa”. Do punktacji zaliczano 2 spośród rozegranych na dożynkach zawodów. Były to: Drużynowe Zawody Strzeleckie Sołectw oraz Dożynkowy Tor Przeszkód. Do rozgrywek przystąpiło 17 sołectw, z czego 2 drużyny sołeckie wzięły udział tylko w zawodach strzeleckich.

Zawody strzeleckie nie były konkurencją trudną. Decydowało skupienie i celność oka zawodników wchodzących w skład sołeckich drużyn. Trzyosobowe drużyny, w skład których obowiązkowo wchodziła 1 kobieta, strzelały z broni pneumatycznej do celu. Suma punktów uzyskanych przez zawodników decydowała o miejscu zajętym przez drużynę.

Najcelniej strzelali zawodnicy z drużyny MAZOWA, uzyskując łącznie 175 pkt. Klasyfikacja zawodów strzeleckich wygląda następująco:
1 miejsce – Mazów
2 miejsce – Postomino
3 miejsce – Korlino
4 miejsce – Pałówko
5 miejsce – Nosalin
6 miejsce – Jezierzany
7 miejsce – Pałowo
8 miejsce – Pieńkówko
9 miejsce – Łącko
10 miejsce – Wilkowice
11 miejsce – Królewo
12 miejsce – Pieńkowo
13 miejsce – Chudaczewo
14 miejsce – Jarosławiec
15 miejsce – Kanin
16 miejsce – Nacmierz
17 miejsce – Rusinowo

Dożynkowy tor przeszkód dostarczył zawodnikom i kibicom nie lada emocji. 5-cio osobowe drużyny zmagały się ze slalomem piłkarskim, cepowym zbijaniem, przewracaniem i ustawianiem pachołków, gaszeniem pragnienia i przerzucaniem ogromnej opony. O zwycięstwie decydował łączny (najkrótszy) czas uzyskany przez wszystkich zawodników sołeckiej drużyny.

W tej konkurencji także zwyciężyła drużyna sołectwa MAZÓW. Pełna klasyfikacja wygląda następująco:
1 miejsce – Mazów
2 miejsce – Pieńkówko
3 miejsce – Pieńkowo
4 miejsce – Jezierzany
5 miejsce – Nosalin
6 miejsce – Pałówko
7 miejsce – Łącko
8 miejsce – Nacmierz
9 miejsce – Pałowo
10 miejsce – Chudaczewo
11 miejsce – Wilkowice
12 miejsce – Jarosławiec
13 miejsce – Korlino
14 miejsce – Postomino
15 miejsce – Kanin

Po rozegraniu konkurencji w ramach rekreacji dożynkowej nadszedł czas podsumowania. Policzono skrupulatnie wszystkie punkty, zliczono czasy. Zwycięzcą rekreacji dożynkowej zostało sołectwo MAZÓW.

Ostateczna klasyfikacja Rekreacji Dożynkowej w ramach Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw wygląda następująco:
1 miejsce – Mazów (15 pkt.)
2-5 miejsce – Jezierzany, Nosalin, Pałówko, Pieńkówko (12,5 pkt)
6 miejsce – Pieńkowo (10 pkt)
7-10 miejsce – Korlino, Łącko, Pałowo, Postomino (7,5 pkt)
11 miejsce – Wilkowice (5 pkt)
12-13 miejsce – Chudaczewo, Nacmierz (3,5 pkt)
14 miejsce – Jarosławiec
15 miejsce – Królewo
16 miejsce – Kanin
17 miejsce – Rusinowo

Szczegółowe wyniki konkurencji w ramach Rekreacji Dożynkowej.

Dożynkowa rekreacja spowodowała spore zmiany w tabeli XIV Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w 2011 r. Co prawda nie zmieniła się czołówka tabeli i liderem jest wciąż sołectwo Postomino, ale drużyna z miejsca II-go – Nosalin – zmniejszyła ich przewagę punktową z 13 do 8 pkt. Na miejscu III-cim jest nadal Łącko.

Miejsce IV zajmuje Pieńkówko (awans z VII), a V-te sołectwo Pieńkowo (awans z VIII). Jarosławiec spadł w tabeli na miejsce VI (z V) i dzieli swoją lokatę z drużyną Nacmierza (bez zmian). Pieszcz, który dotychczas dzielił miejsce na podium z Łąckiem spadł na miejsce VIII (nie brał udziału w zabawie dożynkowej). Jezierzany awansowały o 2 lokaty na miejsce IX, Królewo spadło o 2 lokaty i wraz z Wilkowicami (bez zmian) zajmuje teraz miejsce X.

O 2 miejsca awansowała drużyna sołectwa Pałowko (XII miejsce). Masłowice i Wszedzień nie brały udziału w tej konkurencji współzawodnictwa, co przypłaciły spadkiem o 1 lokatę i znajdują się aktualnie odpowiednio na miejscach XIII i XIV. Korlino i Chudaczewo „zamieniły” się miejscami i zajmują odpowiednio XV i XVI miejsce. Mazów awansował na miejsce XVII (z XIX), a Pałowo na miejsce XVIII (z XX). Druzyna Marszewa nie wystartowała w zawodach co przypłaciła spadkiem w klasyfikacji o 2 lokaty na miejsce XIX, tak samo jak Staniewice (spadek z miejsca XVIII na XX). Rusinowo zajmuje miejsce XXI, a Dzierżęcin, Kanin i Tyń miejsca XXII-XXIV.

PEŁNE WYNIKI  XIV Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2011 po 6 konkurencjach.

Agnieszka Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Współzawodnictwo Sportowo-Rekreacyjne Sołectw i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.