Reprezentanci gminy Postomino na biegu i marszu nordic walking w Koszalinie

W gronie 230 zawodników, którzy stanęli na starcie III Koszalińskiego Biegu Sylwestrowego i Nordic Walking w dniu 31 grudnia 2011 r., była 11 osobowa grupa mieszkańców Gminy Postomino, reprezentujących Postomiński Klub Biegacza „Bryza” i UKS „Wieża” Postomino. Do zmagań w ramach III Sylwestrowych Zawodów Nordic Walking również przystąpiło 3 zawodników – reprezentantów Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Aktywni” Postomino.

Tegoroczne zmagania zostały przeprowadzone na dystansie 5,3 kilometra, a trasa w całości wiodła ulicami w centrum Koszalina.

Dopisała pogoda – warunki jak na tę porę roku były wręcz wymarzone do biegania.

Bieg ukończyło łącznie 147 osób, w tym 19 kobiet. Jako pierwszy linię mety minął Piotr Drwal – Ustka, który o włos wyprzedził Tadeusza Zblewskiego – Borzytuchom, obaj zawodnicy uzyskali ten sam czas 16:23 min. Na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Wirkus – Borzytuchom, uzyskując czas 17,10.

Ze stratą 1:26 min. do zwycięzcy, na bardzo dobrym – 5. miejscu na mecie zameldował się Damian Gałkowski z UKS „Wieża” Postomino. 7. miejsce zajął Grzegorz Antosik w klasyfikacji open, a pierwsze w kategorii wiekowej 30-39 lat uzyskując czas 18:13 min. Na 11 miejscu zameldował się Tomasz Szopiński uzyskując czas 19:15 min. i zajmując pierwsze miejsce w kategorii 20-29 lat. Obaj reprezentanci KB „Bryza” Postomino stanęli na pierwszym miejscu podium podczas dekoracji zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

108. Janusz Sowiński – 26:19 min.

Podany dystans 5.300 m do pokonania mięli też zawodnicy startujący w III Sylwestrowych Zawodach Nordic Walking. Na trasę wyruszyło ponad 70 osób. Zwyciężył Sławomir Ćwirko ze Słupska przed Przemysławem Barańskim z Trzebiatowa i Piotrem Brzozowskim reprezentującym SKF „Aktywni” Postomino. Piotr był drugi w swojej kategorii wiekowej 18-29 lat. Miejsce 5. w klasyfikacji open i drugie w kategorii 60-69 lat zajął Mieczysław Tracz a jako 44. linię mety minął Zdzisław Ludwikowski, zajmując tym samym piąte miejsce w kategorii 60-69 lat. Obaj panowie reprezentują SKF „Aktywni” Postomino.

Wszyscy zawodnicy na mecie uhonorowani zostali medalami. Na każdego czekały też ciepła herbata i pączki. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i upominki, a wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody. Impreza tradycyjnie zakończyła się noworocznymi życzeniami przy lampce szampana.

WIĘCEJ ZDJĘĆ DOSTĘPNYCH JEST W SERWISIE www.gk24.pl: III Bieg Sylwestrowy, Sylwestrowy Nordic Walking oraz na stronie organizatora TKKF Koszalin

Zdzisław Ludwikowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.