Rewelacyjny Festiwal Skoków Wzwyż

W Jarosławcu w dniach 14 i 15 marca 2012 r. odbyła się druga edycja Festiwalu Skoków Wzwyż, którego pomysłodawcą, organizatorem i jednym ze sponsorów jest Grzegorz Żrodowski z Jarosławca. Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Sławieńskiego, Wójta Gminy Postomino oraz Dziennika Bałtyckiego.

Tradycyjnie pierwszego dnia do rywalizacji stanęli najmłodsi sportowcy (uczniowie szkół podstawowych), którzy walczyli ze sobą w 5 kategoriach wiekowych.

Frekwencja przeszła wszelkie oczekiwania organizatora. W zawodach wzięło udział 80 młodych sportowców z 5 szkół z powiatu sławieńskiego i jednej szkoły z powiatu lęborskiego.

Po 4 godzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

2003 i młodsze –1 m– Andżelika Bartosz – ZS Jarosławiec

2003 i młodsi –1 m– Stanisław Gawlista – ZS Jarosławiec

2002 DZ –1 m– Anna Kołodziejska – ZS Jarosławiec

2002 CH –1 m– Jan Piecyk – ZS Jarosławiec

2001 DZ –1 m– Klaudia Bartnik – ZS Jarosławiec

2001 CH –1 m– Michał Szymichowski – UKS Ekoludek Szczenurze

2000 DZ –1 m– Aleksandra Zbrojewska – ZS Kopnica

2000 CH –1 m– Błażej Stępień – SP3 Sławno

1999 DZ –1 m– Alicja Dwojak – SP3 Sławno

1999 CH –1 m– Łukasz Gliszczyński – SOSW Sławno

Najlepsi otrzymali puchary (ufundowane przez Starostę Sławieńskiego), medale ufundowane przez Komputerowe Studio Reklamy Grzegorz Żrodowski, nagrody w postaci wejściówek do Parku Wodnego Jan w Darłówku, na Basen w Hotelu Król Plaza Spa w Jarosławcu, na stok narciarski w Albatros Spa & SKI w Jarosławcu, na statek i rejs po morzu – armator JAR 32 Krzysztof Bugowski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe torby z upominkami ufundowane przez Wójta Gminy Postomino oraz dyplomy i długopisy z pamiątkowym nadrukiem przygotowane przez FHU SMART Aneta Żrodowska.

Całe zawody odbyły się w duchu sportowej rywalizacji oraz fajnej zabawy połączonej ze wspaniałym dopingiem wszystkich zawodników.

Mogę śmiało zaryzykować stwierdzenie, ze to była kwintesencja sportu i prawdziwych emocji w najczystszej postaci.

Kolejny dzień 15 marca 2012 r. to czas rywalizacji zawodników ze szkół gimnazjalnych, którzy w liczbie 42 walczyli o miejsca na podium.

W konkursie dziewcząt niespodzianek nie było i turniej wygrały faworytki w swoich kategoriach wiekowych:

1998 DZ –1 m– Joanna Kołodziejska – ZS Jarosławiec

1997 DZ –1 m– Karolina Kępa – ZS Jarosławiec

1996 DZ –1 m– Oktawia Figurska ZS Jarosławiec (która poprawiając swój ubiegłoroczny rezultat o10 cmustanowiła nowy rekord turnieju –150 cm)

Więcej niespodzianek było w turnieju chłopców, w którym najlepsze miejsca zajęli:

1998 CH –1 m– Michał Pick – SOSW Sławno

1997 CH –1 m– Michał Cabański – G Nr 1 Sławno (który wyrównał ubiegłoroczny rekord –170 cm)

1996 CH –1 m– Marcel Siwek – ZS Jarosławiec

Puchary, medale, dyplomy wręczali osobiście – Jarosław Lichacy (Starostwo Powiatowe), Janusz Bojkowski (Wójt Gminy Postomino), Anna Fikier (dyrektor ZS w Jarosławcu).

Podobnie jak w przeddzień fundatorami nagród byli: Starosta Sławieński, Wójt Gminy Postomino, Komputerowe Studio Reklamy Grzegorz Żrodowski, Król Plaza Spa w Jarosławcu, Albatros SPA&SKI w Jarosławcu, Park Wodny Jan w Darłówku, armator JAR 32 Krzysztof Bugowski, FHU SMART Aneta Żrodowska.

Łącznie w zawodach uczestniczyły 122 osoby.

Zdjęcia można obejrzeć na stronie Dziennika Bałtyckiego.

Pragnę podziękować wszystkim osobom, które pomogły w przeprowadzeniu tej imprezy – wszystkim opiekunom którzy poświęcając swój czas przyjechali z dziećmi, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu. Dziękuję panu Mieczysławowi Śliwińskiemu , który w sposób bardzo profesjonalny dbał o bezpieczeństwo na zeskoku, dziękuję pani Renacie Pietruszce za pomoc w analizie protokołów i podliczaniu wyników, dziękuję pani Anecie Żrodowskiej za pomoc w przygotowaniu i wypisywaniu dyplomów dla wszystkich uczestników turnieju, dziękuję dyrekcji Sanatorium Panorama Morska za opiekę medyczną podczas zawodów, dziękuję dyrekcji Zespołu Szkół w Jarosławcu za udostępnienie sali, na której odbyły się zawody, dziękuję uczniom z Jarosławca, którzy pomogli w obsłudze imprezy (Angelika Ryszewska, Agata Kwaśnik, Dominik Rybka, Maria Żrodowska, Natalia Koźlińska). Dziękuję również wszystkim uczestnikom, bez których impreza nie mogłaby się odbyć. Mam nadzieję, że wszyscy wrócili do domów zadowoleni i wybiorą się do Jarosławca za rok!

Grzegorz Żrodowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.