Rowerowe powitanie wiosny

W dniu 17 marca 2013 roku rozpoczęto cykl rajdów rowerowych na terenie Gminy Postomino. Pogoda tego dnia była mroźna i wiatr wiał w twarz. O godzinie 12.00 zaświeciło słoneczko lecz mróz nie zelżał. Pogoda skutecznie zniechęciła wiele osób, które tego dnia planowały wyruszyć na pierwszy, tegoroczny rajd. Mimo to 11-osobowa grupa rowerzystów wyruszyła z Postomina przez Marszewo do Królewa na rajd rowerowy pod hasłem „Topienie marzanny”. W Królewie przy świetlicy uczestników rajdu powitała sołtys wsi – Wioletta Lasek.

W czasie spotkania w świetlicy wiejskiej w Królewie omówiono całoroczny preliminarz rajdów rowerowych, wzięto pod uwagę przejazdy i zasady poruszania się po drogach.

Podczas pobytu w świetlicy zostaliśmy ugoszczeni swojskim żurkiem wykonanym przez Danielę Igras oraz wspaniałymi wypiekami wykonanymi przez sołtysa i mieszkanki sołectwa Królewo. Na konkurs – przebranie wiosenne nie było chętnych. Po omówieniu wszystkich spraw grupa rajdowców wyruszyła nad Jezioro Wicko w Królewie, aby oficjalnie pożegnać zimę wrzucając marzannę do wody. Niestety jezioro skute było ok. 15 cm warstwą lodu przez co marzanną rytualnie spalono.

W tym roku wyruszyliśmy na wyspę jeziora Wicko Morskie do byłej osady Królewice. Droga na wyspę ułożona była z płyt jumbo. Rowerami dojechaliśmy do 2/3 długości wyspy. Droga zakończyła się – przed nami ukazało się pobojowisko. Grupa stwierdziła iż wyspę trzeba odwiedzić cieplejszą porą roku.

Następny rajd rowerowy zaplanowany jest na 7 kwietnia br. lecz jeśli pogoda będzie nadal tak niesprzyjająca, a mróz i śnieg nie odejdą to prawdopodobnie wyprawa przesunięta zostanie na 28 kwietnia br.

21 kwietnia br. zapraszamy wszystkich na wspólne biesiadowanie w Swołowie, gdzie spotkają się wszystkie aktywne kluby rowerowe z okolicy.

M. Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Rajdy rowerowe, Sport i rekreacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.