Rowerzyści przywitali wiosnę w Królewie

Tegoroczny sezon rajdów rowerowych na terenie gminy Postomino rozpoczął się w dniu  25 marca 2012 r., w słoneczny, wiosenny dzień (choć z samego rana było bardzo zimno lecz już w samo południe słoneczko zaświeciło ciepłymi promykami).

Trasa rajdu rowerowego jest stała i od kilku lat się nie zmienia: Postomino – Pieńkowo – Chudaczewo – Królewo – Marszewo – trasa zwiniętych torów – Postomino.

W tegorocznym rajdzie uczestniczyło 21 osób. Najmłodszymi uczestnikami tego rajdu byli Igor Skórzewski z Ronina jadący w asyście taty Jarosława oraz Grzegorz Wietrzyński z mamą Małgorzatą. Najstarszym uczestnikiem był Tadeusz Budzyński ze Sławna.

Jak co roku tak i w tym sołectwo Królewo przyjęło rowerzystów miło, ciepło i smacznie. Wszyscy uczestnicy składają serdeczne podziękowania Sołtysowi – Wiolecie Lasek i paniom z Królewa za słodkie przyjęcie w świetlicy wiejskiej oraz Danieli Igras za gościnę żurkiem wielkopostnym.

Po zregenerowaniu sił z „MARZANNĄ” na rowerze rajdowicze wyruszyli w kierunku jeziora Wicko. Przy „królewskim” pomoście nad jeziorem żegnano Zimę a witano w promykach słońca Wiosnę. Jak obyczaj stary tak i tu kukłę „Marzanny” spalono i rzucono ją w nurt jeziora by wypłynęła na głębokie morza.

W czasie spotkania w świetlicy w Królewie omówiono organizację tegorocznych rajdów rowerowych.

Za główne cele wybrano: wyjazd w kierunku Zatoki Puckiej i zmierzenie się z 50-cio km trasą – po urokliwych szlakach rowerowych oraz wyjazd do Swołowa we wrześniu na „Babie lato – konkurs nalewek”.

Ponad 17 rajdów rowerowych wpisano do tegorocznego terminarza imprez rajdowych.

Jak co roku zorganizowany jest też onkurs dla najaktywniejszych rowerzystów, przewidziane są nagrody i statuetki „AKTYWNEGO ROWERZYSTY”.

Na kolejny rajd rowerowy zapraszamy już 15 kwietnia 2012 r. START – POSTOMINO (wiata rowerowa) o godz. 10.30, kierunek Pieńkówko – Tyń – Staniewice – Wilkowice (dołączenie grupy ze Sławna) – Mazów – Chudaczewko – Pieńkówko (plac zabaw).

Maria Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Rajdy rowerowe, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.