Rzeźby i Zamki z Piasku – Jarosławiec 2010

Dnia 13 lipca 2010 r.odbyło się VII Plażowe Budowanie Rzeźb z Piasku „Lato 2010” o Puchar Wójta Gminy Postomino. W imprezie udział wzięły 22 drużyny w kategorii „DZIECI” oraz 6 drużyn w kategorii „OPEN”.

Poziom uczestników był naprawdę wysoki. Dzieciaczki miały pełne wyobrażenie o otaczających nas przedmiotach i zwierzętach. Najczęściej wykonywane rzeźby to: żółwie, meduzy, węże, a nietypowe to latarnia, samochód, słońce, foki, żaglówki, ośmiornice.

Komisja przy doglądaniu prac, a potem przy ich ocenianiu była zachwycona. Zwycięską drużyną w kategorii „DZIECI” jednogłośnie zostali wybrani Justyna i Marcin Suchańscy. Ich rzeźba przedstawiała samochód, który różnił się od tego na drodze jedynie tym, że został wykonany z piasku.

W kategorii „OPEN” zwyciężyli: Zuzanna Rogalska i Filip Grabarek, którzy wykonali z piasku męską twarz w okularach.

Obie drużyny otrzymały puchary Wójta Gminy Postomino oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i nagrody rzeczowe.

Sierpniowa pogoda dała się we znaki. Imprezę VIII Plażowe Budowanie Zamków z Piasku „Lato 2010” o Puchar Wójta Gminy Postomino z dnia 3 sierpnia br. (ulewa!!!) przeniesiono na 10 sierpnia 2010 r. We wtorek na plaży w Jarosławcu podczas Plażowego Budowania Zamków zebrało się aż 70 chętnych do zabawy osób. Nie dla wszystkich wystarczyło wydzielonego do zabawy miejsca.

Czas na wykonanie wspaniałych zamków był z góry ustalony i wynosił 2 godziny. Uczestnicy budowali zamki z piasku o różnym stopniu trudności i różnorodności. Nieliczna grupa zakończyła szybciej swoje prace, a niektórzy potrzebowali jeszcze 5 minut po czasie, aby dokończyć swoje wspaniałe dzieło.

W kategorii „DZIECI” wśród 52 uczestników były osoby pochodzące z różnych stron Polski min.: Łopienno, Popowo Tomkowe, Wyszków, Kielce, Włocławek, Kiedosy, Włoszczowa, Zawidów i inne.

Uczestnicy w kategorii „OPEN” pochodzili z Warszawy, Krakowa, Sadlinek, Daleszyc, Kawęczyna i Kielc. W tej kategorii brało udział 18 osób.

Komisja po zakończeniu budowania wspaniałych zamków dokonała oceny. W kategorii „OPEN” jednogłośnie podjęto decyzję, że zwycięzcami zostali 5-letni Filip z tatą Leszkiem Dajewskim z Krakowa – otrzymali oni puchar Wójta Gminy Postomino i nagrody. Zwycięzcy tej konkurencji  zostali namówieni do wzięcia udziału w konkurencji przez Panią Joannę, mamę Filipa -  aby razem z nią pobawili się.

Natomiast w kategorii „DZIECI” komisja miała dylemat. Aż 5 prac było godnych podziwu. Po tajnym głosowaniu i wsparciu osoby z publiczności dokonano trudnego wyboru. Zwycięzcami tej kategorii okazały się dziewczęta przebywające na kolonii w Jarosławcu: Patrycja Szwinge z Kolonowic i Aleksandra Pisarska z Wyszkowa. Zwyciężczynie otrzymały puchar Wójta Gminy Postomino i nagrody.
Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy za udział oraz nagrody – akcesoria plażowe min.: piłki plażowe, koła do pływania, materace, okulary czy rękawki. Nagrody ufundowane zostały przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie.
M.L.-Sz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.