Rzeźby na plaży w Jarosławcu

Deszczowa pogoda zmusiła nas do przeniesienia zaplanowanej na 14 lipca 2011 r. imprezy na wtorek – 19 lipca 2011 r. Zimna piach i zbyt ulewny deszcz niekorzystnie wpłynęłyby na konkurs Budowania Rzeźb w Piasku.

Wtorkowy poranek 19 lipca br. według prognoz zapowiadał się również deszczowy, ale ku naszemu i turystów zdziwieniu – słoneczko zaświeciło. O godz. 9.30 na jarosławieckiej plaży przy zejściu nr 2 odbyło się VIII Plażowe Budowanie Rzeźb z Piasku „Lato 2011” o Puchar Wójta Gminy Postomino.

W konkursie wystartowały 24 dwu-osobowe zespoły w kategorii „DZIECI”, oraz 7 dwu-osobowych zespołów w kategorii „OPEN”. Łącznie w konkursie wzięły udział 62 osoby.

Tego dnia pogoda dopisała, a uczestnicy świetnie się bawili przy budowaniu przepięknych rzeźb.

Poziom artystyczny konkursu był bardzo wysoki. Zawodnicy mieli wyobrażenie o otaczających ich przedmiotach i zwierzętach, potrafili to wykorzystać. Najczęściej wykonywane rzeźby to: żółwie, meduzy, syrenki, krokodyle, ośmiornice i rybki. Do nietypowych zaliczono: samochody, konika morskiego, sfinksa, lody oraz plażowicza.

Komisja konkursowa oglądając i oceniając prace była zachwycona taką różnorodnością.

Czas na wykonanie wspaniałych rzeźb był ograniczony i wynosił 2 godziny.

Zwycięską drużyną w kategorii „DZIECI” został team w składzie: Agnieszka Paluszkiewicz oraz Aleksandra Kaczmarek. Obie dziewczynki pochodzą z Krzyża, a reprezentowały Klub Karate Tradycyjnego „FUDOKAN” z Drawska i wypoczywały wraz z całą kolonią w Jarosławcu. Rzeźba jaką wykonały to konik morski na stanowisku nr 15.

Natomiast w kategorii „OPEN” zwycięzcami została drużyna złożona z opiekunów grupy „Czerwone Chusteczki” z koloni wypoczywającej w OW „Marysieńka”. Byli to: Łukasz Chojnicki i Maciej Wydra, którzy do Jarosławca przyjechali z Puław. Rzeźba jaką wykonali była nietypowa – plażowicz leżący na pontonie na stanowisku nr 2.

Oba zwycięskie zespoły otrzymały Puchar Wójta Gminy Postomino z rąk Agnieszki Czarnuch – dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w zabawie oraz drobne nagrody rzeczowe.

Organizatorem i fundatorem nagród było Centrum Kultury i Spotu w Postominie.

Już niebawem kolejna edycja budowania na plaży. Tym razem zawodnicy spróbują wybudować jak najpiękniejsze zamki z piasku podczas zawodów, które odbędą się w Jarosławcu 10 sierpnia 2011 r.

Szczegóły i regulaminy zabawy wkrótce, a my już teraz gorąco zapraszamy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Sztuka, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.