Sołectwo Pieszcz – Mistrzem Siatkówki 2011

Przez 2 dni pierwszego lutowego weekendu sala sportowa Zespołu Szkół w Postominie gościła sympatyków piłki siatkowej. Turniejem Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Postomino, z rekordową liczbą 18-tu biorących w zmaganiach sołectw zapoczątkowano XIV Współzawodnictwo Sportowo-Rekreacyjne Sołectw Gminy Postomino w roku 2011.

Tegoroczny turniej rozegrano „dzień po dniu”. W sobotę (5 lutego br.) rozegrano eliminacje w 4 grupach, rozstawionych wcześniej w wyniku losowania. Dwie z nich składały się z 5-ciu drużyn, 2 kolejne z 4-ech.

Po rozegraniu fazy eliminacyjnej w grupach systemem „każdy z każdym” z turniejem pożegnały się sołectwa: Chudaczewo, Korlino, Królewo, Masłowice, Mazów, Pieńkowo, Rusinowo, Wszędzień.

W niedzielę, 6 lutego 2011 r. rozegrano wielki finał turnieju z udziałem 10 drużyn zakwalifikowanych w eliminacjach, rozstawionych w 2 grupach.

W grupie A wygrało sołectwo Postomino (4 wygrane mecze), zdobywając 8 pkt i 262:147 pkt setowych. W grupie B zwyciężył Pieszcz, wygrywając także wszystkie 4 mecze (8 pkt), zdobywając 209:156 pkt setowych. Obie drużyny spotkały się w walce o I miejsce turnieju.

Na dziesiątym miejscu turnieju uplasowało się sołectwo Marszewo, a na dziewiątym – Nacmierz. W meczu o 7 miejsce Jezierzany pokonały Wilkowice. Identycznie jak w roku 2010 miejsce szóste przypadło dla drużyny z Łącka, a 5-te dla Pałówka.

Mecz o 3-cie miejsce pomiędzy Jarosławcem i Nosalinem dostarczył kibicom nie lada emocji do samego końca spotkania. Proste błędy w końcowej zagrywce trzeciego seta zadecydowały, że na podium stanął Nosalin, a Jarosławiec musiał zadowolić się 4-tym miejscem.

W swych najsilniejszych składach wystąpiły drużyny Pieszcza i Postomina, walcząc o pierwsze miejsce turnieju. Postomino broniło tytułu mistrza sprzed roku.

Widownia podzieliła się na dwa obozy, co słychać było podczas zagrywek i zdobywania punktów. Okrzykom i oklaskom nie było końca.

Pierwszy set wygrał Pieszcz (25:12), zaś w drugim uległ drużynie Postomina (25:17). Trzeci, time breakowy set to czysta dramaturgia na boisku. Do wyniku 12:12 wszystkie rozgrywane piłki zmieniały wynik niemal „punkt za punkt”. Błędy zawodników Postomina w zagrywce i rozgrywce doprowadziły do wyniku 15:12 i 2:1 w setach dla Pieszcza. Tym samym po 3 latach Postomino oddało tytuł mistrza siatkówki sołectwu Pieszcz.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Kamil Czyżykowski, Michał Kruczkowski, Zenon Morka, Cezary Pietrzyk, Artur Struś, Marcin Szpudyk, Adam Wnuczek.

Była to nietuzinkowa zabawa na boisku i poza nim. Piłka nie zawsze była „posłuszna”, a siatka często okazywała się zbyt wysoko zawieszona, boisko zaś okazywało się zbyt małych rozmiarów. W czasie niektórych meczy nerwy sięgały zenitu. Walczono o każdy metr pola, odbierano zagrywki wydające się nie do obrony, wzajemnie dziękowano za każdy zdobyty i stracony punkt. Drużyny kibicowały sobie nawzajem, pokazując wielki kunszt dopingowania, były okrzyki, buczenia, oklaski i gwizdy.

Sędziowie: Kazimierz Gąsiorowski, Artur Struś i Krzysztof Ugorski mięli pełne ręce roboty. Niestety zdarzały się też i żółte kartki.

Najwięcej meczy z setami time breakowymi rozegrała drużyna Jarosławca, z niezawodnym Romanem Tamą na czele.

W przeprowadzonym konkursie na celność serwowania (w wyznaczone pole) udział wzięło 16 zawodników. Każdy z nich miał 3 próby. Niestety w tym roku tylko jeden z nich trafił w ustawiony materac. Był to reprezentant Pieszcza – Cezary Pietrzyk.

Najstarszym zawodnikiem turnieju był Kazimierz Cichy (Postomino), a decyzją sędziów za najlepszego zawodnika uznano reprezentanta Pieszcza – Kamila Czyżykowskiego.

Najstarszymi wiekowo drużynami było Marszewo, Jarosławiec i Postomino, zaś przede wszystkim młodzież grała w Korlinie i Królewie.

Rodzinną drużynę wystawiło sołectwo Wilkowice, w której skład weszła 4-ka rodzeństwa Pakosów (Dorota, Daniel, Piotr i Grzegorz).

Wdzięk i urok panował na boisku podczas meczy sołectwa Wszędzień, w którego składzie były aż 3 kobiety, z sołtysem – Marią Lech-Szajner w roli głównej.

Drużynę Rusinowa (5-cio osobową!!!) do boju prowadził sam Adam Drapała – Zastępca Wójta Gminy Postomino, ale nawet tak znamienity zawodnik nie wywalczył eliminacji tego sołectwa do finału. W drużynie Chudaczewa zagrał sołtys – Jarosław Skórzewski, w Wilkowicach sołtys-radny – Daniel Pakos, a radny Adam Przybylski udzielał w przerwach rad i wskazówek drużynie Pieńkowa. Zenon Morka – sołtys Pieszcza, przez 2 turniejowe dni grał w drużynie swojego sołectwa. Drużynie Nacmierza kibicował sołtys-radny Jan Chabowski, a o Łącko dbała i intensywnie dopingowała sołtys-Przewodnicząca Rady Gminy Postomino – Jadwiga Krakowska. Paweł Sadowski opiekował się młodymi zawodnikami z Korlina. Radość na twarzy sołtysa Masłowic – Jana Małolepszego zagościła, gdy drużyna wygrała swój mecz z Wszędzieniem, a z Wilkowicami rozegrała 3 sety. Swojej drużynie kibicował też Mariusz Franczak z Pałówka.

Lekkie kontuzje opatrywane były na miejscu przez ratownika medycznego – Daniela Pakosa, zaś dwa poważniejsze urazy spowodowały unieruchomienie (zagipsowanie) kończyn zawodników w sławieńskim szpitalu.

Z roku na rok poziom turnieju wzrasta. Z rozegranych w ciągu 2 dni 57 meczy dziesięć z nich zakończyły się setami time breakowymi.

Ostateczne wyniki Turnieju Piłki Siatkowej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Postomino:
I miejsce – Pieszcz
II miejsce – Postomino
III miejsce – Nosalin
IV miejsce – Jarosławiec
V miejsce – Pałówko
VI miejsce – Łącko
VII miejsce – Jezierzany
VIII miejsce – Wilkowice
IX miejsce – Nacmierz
X miejsce – Marszewo
XI miejsce – Pieńkowo
XII miejsce – Królewo
XIII miejsce – Chudaczewo
XIV miejsce – Masłowice
XV miejsce – Korlino
XVI miejsce – Rusinowo
XVII miejsce – Wszędzień
XVIII miejsce – Mazów

Zdobyte w turnieju punkty zgodnie z regulaminem uwzględniono w punktacji ogólnej XIV Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw. Plik do pobrania tutaj – Punktacja ogólna – WSRS 2011 – po 1 turnieju.

Już w pierwszy weekend marca br. odbędą się kolejne zmagania sołectw. Na sali sportowej Zespołu Szkół w Postominie rozegrany zostanie Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Postomino. Zapraszamy.

Z.L.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Sport i rekreacja, Współzawodnictwo Sportowo-Rekreacyjne Sołectw i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.