Sukcesy naszych młodych karateków.

Dwa medale przywieźli postomińscy karatecy z rozegranych 12. października br. w Sieradzu Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Karate Kyokushin w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Turniej zorganizowany został przez Sieradzki Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Roberta Wajgelta. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy ilość przybyłych na turniej zawodników. Na sieradzkich tatami rywalizowało łącznie 117 karateka z 51 ośrodków z całej Polski.

Zmagania karateków rozpoczęły się od konkurencji kata. Cała czwórka naszych zawodników spisała się bardzo dobrze, lecz do tury finałowej awansowała jedynie Aleksandra Karpuk, która po eliminacjach zajmowała drugą lokatę. Po krótkiej przerwie zawodnicy przystąpili do rundy finałowej, która była bardzo zacięta i wiadomo było, że o zwycięstwie będą decydowały minimalne różnice punktowe. Ostatecznie Ola utrzymała drugą lokatę ulegając jedynie zawodniczce z Łomży i zdobyła srebrny medal. Po konkurencji kata przyszedł czas na to, na co kibice zgromadzeni na trybunach hali czekali najbardziej-  kumite(walki). Jako pierwszy z naszych zawodników na macie zaprezentować się mógł Eryk Krysik. Walczący w kategorii -60kg. zawodnik z Postomina zaczął swoją walkę bardzo dobrze. Przez pierwszą część pojedynku w pełni kontrolował przebieg walki i miał wyraźną przewagę. W drugiej części starcia jednak kilka razy niespodziewanie dał się zaskoczyć swojemu rywalowi i ostatecznie przegrał pojedynek. Równocześnie na drugiej macie sieradzkiej hali swój pojedynek w kategorii juniorek +55kg. toczyła Agnieszka Olszowiec. Przez cały czas walki zawodniczki rozgrywały bardzo zacięty pojedynek i do ostatniego gongu nie było wiadomo kto z tego starcia wyjdzie jako zwycięzca. Końcowo sędziowie wskazali na rywalkę Agnieszki, która musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki. Po uroczystym otwarciu turnieju przez Prezydenta Sieradza Pana Jacka Walczaka, już przy wypełnionych po brzegi trybunach zawodnicy przystąpili do walk ćwierćfinałowych.  W kategorii +55kg. po pewnie wygranej walce eliminacyjnej bardzo ciężki pojedynek stoczyła Aleksandra Karpuk. Do wyłonienia zwycięzcy w starciu z Katarzyną Regent z Koszalina potrzebna była dogrywka, która również była bardzo zacięta i wyrównana. Ostatecznie Ola wygrała ten pojedynek i awansowała do półfinału imprezy. Tam spotkała się z bardzo mocną zawodniczką z Wrocławia. Do rozstrzygnięcia tego pojedynku również potrzebna była dogrywka. W niej trochę więcej sił zachowała zawodniczka z Wrocławia i ostatecznie to ona awansowała do finału, a Ola zdobyła brązowy medal. W ćwierćfinale kategorii juniorów +75kg.  znalazł się również Grzegorz Lisek. W pojedynku o awans do strefy medalowej stoczył bardzo wyrównany pojedynek z zawodnikiem z Mielna. Było to bardzo wyrównanie starcie, które zakończyło się nie jednogłośnym werdyktem sędziów, lecz niestety na niekorzyść zawodnika z Postomina. Grzesiek uplasował się na miejscach 5-8 co również jest bardzo dobrym rezultatem.

Po podsumowaniu zawodów ogłoszono również punktację drużynową Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, w której ekipa z Postomina zajęła 7 miejsce co jest dużym sukcesem biorąc pod uwagę ilość przybyłych na turniej drużyn. Podsumowując, początek sezonu jest dla karateków z Postomina bardzo udany i mamy nadzieję, że w kolejnych turniejach będzie równie dobrze.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.