Tancerze break dance pokazali swoje umiejętności w Darłowie

W sobotę, 3 marca 2012 r. w sali sportowej Zespołu Szkół Morskich w Darłowie odbyły się II Mistrzostwa Pomorza w Breakdance. W zawodach wzięło udział 84 tancerzy i tancerek oraz cztery formacje taneczne z terenu całego Pomorza. Razem z nimi przyjechali rodzice, trenerzy i fani tego tańca z Bydgoszczy, Sławna, Koszalina, Nakła, Słupska i Bobolic. Wśród nich było też 16 reprezentantów i reprezentantek Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Na parkiecie swe umiejętności zaprezentowali: Maja Augustyniak, Jacek Bryl, Paulina Bryl, Przemysław Brzeziński, Radosław Brzeziński, Tomasz Grzebielucha, Błażej Kasica, Artur Kłos, Remigiusz Kurek, Krystian Łyjak, Bartłomiej Meronk, Igor Michalak, Wiktor Michalski, Sławomir Piasecki, Alan Woźny i Kacper Woźny.

Po otwarciu Mistrzostw Pomorza przez Arkadiusza Sipa – dyrektora Darłowskiego Ośrodka Kultury popis znakomitych umiejętności tanecznych dała trójka sędziów, wzbudzając zachwyt publiczności i zawodników.

Mistrzostwa w poszczególnych kategoriach oceniali sędziowie, utytułowani tancerze o międzynarodowej renomie: Grzybek Senior – NASA – Koszalin, Rafaello – B-Town All Stars – Niemcy, Solo – broken steps pride of  flavour – Szczecin.

Mistrzostwa prowadził Cinek – Marcin Grzybowski – czterokrotny mistrz Polski, instruktor szkoły tańca BREAKIN.PL prowadzący zajęcia także w Postominie.

Wspaniale zaprezentował się Jacek Bryl z Chudaczewa, zajmując 3 miejsce w kat. B-Boy do lat 12.

Tuż za podium znalazła się też Maja Augustyniak rywalizując w kat. B-Girl, która rozegrana została bez względu na wiek uczestniczek.

W konkursie „Powermoves” wygrał Dawid Sikora z Koszalina, a najlepszy w rywalizacji „Top Rock” okazał się Szymon Górski z Bobolic.

Grupa:
I miejsce – „Wściekłe pięści węża” – Sławno
II miejsce – „Prototyps” – Nakło
III miejsce – „Crew” – Koszalin

B-Boy – do lat 9:
I miejsce – Adrian Krause – Nakło
II miejsce – Mateusz Mączyński – Sławno
III miejsce – Szymon Bińczyk – Sławno

B-Boy – do lat 12:
I miejsce – Kacper Kępiński – Sławno
II miejsce – Mateusz Grzybowski – Koszalin
III miejsce – Jacek Bryl – Postomino

B-Boy – do lat 15:
I miejsce – Oskar Maison – Nakło
II miejsce – Kacper Przyszły – Bobolice
III Miejsce – Szymon Górski – Bobolice

B-Boy – pow. 15:
I miejsce – Fabian Tofil – Nakło
II miejsce – Tomasz Głuszek – Słupsk
III miejsce – Brajan Redzimski

B-Girl:
I miejsce – Joanna Ćwiklińska – Koszalin
II miejsce – Katarzyna Maziarz – Kołogóra
III miejsce – Olga Tymoszuk – Sławno

Na widowni obecny był też Janusz Bojkowski – Wójt Gminy Postomino, który z zainteresowaniem przyglądał się pokazom tanecznym, kibicując postomińskim tancerzom i synowi – Igorowi.

Postomińscy zawodnicy pod okiem Moniki Jarominiak i rodziców aktywnie spędzili ostatnią sobotę, a smaczna pizza ufundowana przez CKiS pozwoliła zregenerować siły.

Gratulujemy i czekamy na kolejne występy.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Kultura, Taniec i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.