Tomasz Szopiński świętował podczas biegu urodzinowego w Gdyni

Wystrzał z działa armatniego okrętu – pomnika, niszczyciela „Błyskawicy”, zacumowanego przy skwerze Kościuszki w Gdyni był w sobotę 25 lutego 2012 roku o godzinie 13.00 sygnałem startu dla prawie półtora tysiąca biegaczy, którzy wystartowali na 10 km trasę Urodzinowego Biegu Gdyni. Bardzo dobrze wypadł startujący w tym biegu zawodnik Klubu Biegacza „Bryza” – Tomasz Szopiński , który bieg ukończył na wysokim, 73 miejscu przebiegając dystans 10 km w czasie 37,35 minuty, a w swej kategorii wiekowej M-20 zajął 40 miejsce.

Jako pierwszy metę minął z kontrolowaną przewagą Radosław Dudycz (30:38), który o 11 sekund wyprzedził Damiana Pieterczyka (30:49), i trzeciego na mecie Tomasza Grycko (31:03).

Aż 11 zawodniczek zeszło poniżej granicy 40 minut, a zwyciężczynią została Wioletta Kryza (34:29). Durga była Dominika Nowakowska (35:40), a trzecia Marta Szenk (37:01).

Tomasz mówi, że na długo w jego pamięci pozostanie ten start – niezwykle silny, porywisty wiatr wiejący na całej trasie, w niektórych miejscach na bulwarowym skwerze wręcz zatrzymywał biegnących. Uważa osiągnięty przez siebie wynik za dobry.

Według nas wynik jest wyśmienity. Gratulujemy sukcesu i życzymy ponownych, równie udanych startów.

Z. Ludwikowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Klub Biegacza "Bryza", Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.