Trzy gry – trzy stoły – Mirosław Kopowski po raz kolejny Mistrzem

21 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół w Postominie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sławieńskiego w Trójboju Stołowym o Puchar Wójta Gminy Postomino pod Patronatem Honorowym Starosty Sławieńskiego – Wojciecha Wiśniowskiego. Celem zawodów była rywalizacja sportowa, rekreacja oraz integracja mieszkańców Gminy Postomino i Powiatu Sławieńskiego. Spotkanie te przyczyniło się do promocji zdrowego stylu życia poprzez uprawianie różnego rodzaju sportów oraz popularyzację sportów rozgrywanych „na stole”: szachów, tenisa stołowego oraz brydża. Celem Turnieju było też uczczenie pamięci Alfreda Obszańskiego – twórcy  postomińskiego Trójboju.

W tegorocznych Mistrzostwach udział wzięło 11 zawodników z Damnicy, Dębnicy Kaszubskiej, Malechowa, Ronina, Postomina, Sławna i Słupska. Niestety nie było wśród nich kobiet.

Gminę Postomino reprezentowali: Zbigniew Melon z Postomina oraz Jarosław Skórzewski z Ronina.

Najstarszym zawodnikiem biorącym udział w turnieju był Henryk Czarnuch (rocznik 1946), najmłodszym zaś Radosław Kmiecik (rocznik 1979).

Całodniowe zmagania w sali sportowej Zespołu Szkół w Postominie rozpoczęto o godz. 9.00 Turniejem Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Postomino. Grano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. Wszystkie 10 pojedynków wygrał (uzyskując 11 punktów) i zajął I miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego Krzysztof Meyer ze Słupska, II miejsce zajął Antoni Adamiec, wygrywając 8 meczy (10 punktów), na III miejscu uplasowali się ex aequo Zbigniew Mielczarski i Jerzy Walawicz, oboje wygrali po 7 pojedynków (otrzymując po 8,5 punkta).

Następną konkurencją na niedzielnych zawodach był Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Postomino. Po dynamicznej grze w tenisa na sali zapanowała cisza, a zawodnicy zasiedli w pełnym skupieniu do rozgrywek szachowych. Uczestnicy grali systemem „każdy z każdym” w czasie 10 min. na partię. Najlepszym okazał się Zbigniew Mielczarski ze Sławna, wygrywając wszystkie 10 meczy! Na miejscu II znalazł się Józef Szramiak z Karwic (8 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka), a III zajął Mirosław Kopowski ze Sławna (8 zwycięstw, 2 porażki).

Ostatnią konkurencją Mistrzostw Powiatu Sławieńskiego w Trójboju Stołowym był Turniej Brydżowy o Puchar Wójta Gminy Postomino. Tegorocznym mistrzem w tej dyscyplinie rozgrywanej na stole został Radosław Kmiecik ze Sławna wygrywając 26 punktami z drugim - Markiem Szulzem z Damnicy. III miejsce zajął Mirosław Kopowski ze Sławna.

Zwycięzcą Mistrzostw Powiatu Sławieńskiego w Trójboju Stołowym o Puchar Wójta Gminy Postomino został (po raz trzeci z rzędu) Mirosław Kopowski ze Sławna, II miejsce zajął Krzysztof Meyer ze Słupska, a na III miejscu uplasował się Józef Szramiak z Karwic. IV miejsce przypadło Jerzemu Walawiczowi z Dębnicy Kaszubskiej. Na V miejscu znalazł się Zbigniew Mielczarski ze Sławna, zaś VI miejsce zajął Marek Szulz z Damnicy.

Zwycięzcy za miejsca I-III w klasyfikacji każdego z turniejów wchodzących w skład Trójboju otrzymali nagrody, dyplomy, a zwycięzcy Puchary Wójta Gminy Postomino.

Zwycięzcy Mistrzostw Powiatu Sławieńskiego w Trójboju Stołowym za miejsca I-III otrzymali Puchary Wójta Gminy Postomino, sklasyfikowani na miejscach I-VI dodatkowo otrzymali też dyplomy, nagrody rzeczowe i pakiety gadżetów ufundowane przez Starostę Sławieńskiego.

Zawody sędziowali: Zbigniew Mielczarski i Mirosław Kopowski.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.