Uczniowie z Jarosławca wzięli udział w ogólnopolskich otwartych dniach golfa

W sobotę 25 maja, 20 osób z Jarosławca pojechało do Choszczna na pole golfowe Modry Las, aby uczestniczyć w ogólnopolskich otwartych dniach golfa, podczas których mogli skorzystać z jednego z piękniejszych obiektów w Europie. Niestety pogoda nie dopisała i cały dzień padał deszcz więc program zajęć musiał zostać okrojony i tak dopasowany aby wszyscy zainteresowani mogli ćwiczyć na driving rangu pod dachem. Nastroje uczestników mimo niesprzyjającej aury były wyśmienite, a zajęcia prowadzone przez najlepszego zawodowego golfistę w Polsce w 2012 roku Petera Bronsona były niezwykle interesujące. Wszyscy nauczyli się trzymać kij golfowy, poznali ich rodzaje oraz przeznaczenie i co najważniejsze mogli samodzielnie pod okiem trenera wybijać piłeczki. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie jest to łatwy sport ale za to niezwykle wciągający i ciekawy.

Podczas zajęć zostały zorganizowane turnieje – Nearest to the pin (jak najbliżej dołka) oraz Longest drive (najdalsze uderzenie). W pierwszym konkursie laureatami zostali – Łukasz Budny, Ola Haratyk, Dawid Majchrzak, a w drugim – Natalia Koźlińska, Iza Przewodowska, Dominika Bogdańska. Podczas zajęć Peter zaprezentował wszystkim tricki golfowe, które wzbudziły uznanie wśród uczestników. Po 4 godzinnych zajęciach wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy i pożegnali się obsługą pola golfowego Modry Las aby udać się do parku wodnego RAJ w Choszcznie, gdzie fantastycznie spędzili kolejne chwile.

Pomysłodawcą i organizatorem całej imprezy był nauczyciel wf w ZS w Jarosławcu, pasjonat golfa – Grzegorz Żroodwski. Wyjazd jednak doszedł do skutku dzięki pomocy sponsorów, którym w tym miejscu należy bardzo podziękować: państwu Danucie i Leszkowi Haratyk za opłacenie autobusu i wejścia do parku wodnego RAJ, panu Romanowi Tama za wspaniałe bułeczki, pani Agnieszce Koźlińskiej za pomoc w opiece nad grupą, panu Żrodowskiemu za medale, dyplomy i koszulki dla uczestników, dyrekcji pola golfowego Modry Las za nieodpłatne udostępnienie obiektu i bezpłatne lekcje pod okiem trenera. Należy również podziękować wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę podczas wyjazdu (były nawet śpiewy !!!). Mamy nadzieję, że ten wyjazd nie był ostatni tym bardziej, że dyrekcja pola Modry Las zaprosiła wszystkich na kolejne bezpłatne zajęcia z Peterem Bronsonem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sport i rekreacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.