V Marsz Nordic Walking w ramach WOŚP

Miłośnicy Nordic Walking już po raz V uczestniczyli w Rekreacyjnym Marszu NW POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ. Marsz odbył się w ramach XXII Finału WOŚP w dniu 12 stycznia 2014 roku w Postominie.

Początek tegorocznej trasy był przy pomoście nad jeziorem Marszewskim w Marszewie. Trasa wiodła po torowisku z Marszewa do Postomina. Pogoda  w tym dniu nikogo nie rozpieszczała  deszcz i silny wiatr dawał się we znaki. Miłośnicy kiji dali radę i wszyscy pokonali trasę.

Przed marszem wśród zapisanych uczestników rozlosowano kilka koszulek akcji „POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ”, medal Policz się z cukrzycą oraz inne gadżety, które wręczone zostały na podsumowanie w Hali Sportowej w Postominie.

W marszu uczestniczyli reprezentanci Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „AKTYWNI” Postomino, Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Pieńkowo-Pieńkówko „RAZEM LEPIEJ” oraz osoby niezrzeszone. Byli też morsy i morświnki, mieszkańcy gminy Postomino i Ustki. Łącznie w marszu wzięły udział 16 osoby, które poświęciły popołudnie na relaks, a soją obecnością i datkami do puszek wsparli WOŚP.

Wszyscy uczestnicy marszu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a na zakończenie spaceru można było poczęstować się „ogniową grochówką” i kiełbaską lub spróbować swojskich wypieków ze stoiska Stowarzyszenia „RAZEM LEPIEJ”.

W hali sportowej w Postominie na podsumowaniu zostały wręczone rozlosowane wcześniej gadżety oraz wręczono Puchar Prezesa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „AKTYWNI” Postomino dla Aleksandra Babiarza z Ustki najmłodszego uczestnika oraz dla Jadwigi Krakowskiej najstarszego uczestnika.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej akcji „POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ i zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w przyszłym roku.

M. Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.