VI Wybory Psa Wczasowego „Jarosławiecki Champion 2010″

W dniu 8 sierpnia 2010 r. w Jarosławcu odbyły się VI Wybory Psa Wczasowego „JAROSŁAWIECKI CHAMPION 2010”. Imprezę rozpoczął pokaz sprawnościowy owczarka niemieckiego („wilczura”) – LORDA – psa policyjnego z Komendy Powiatowej Policji ze Sławna. Lord w dużym skupieniem słuchał poleceń przewodnika nie szczędząc głosu i zębów by bronić swego pana. Pozorantowi w ogromnym, gąbczastym stroju było naprawdę trudno obronić się przed Lordem, który otrzymał komendę „łap bandziora”.

Podczas imprezy organizowanej przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie przeprowadzono konkurs rysunkowy „Pies moich marzeń”. W konkursie plastycznym udział wzięło 23 dzieci. Wszyscy uczestnicy po wykonaniu rysunków otrzymali miłe upominki.

Dla publiczności, jak co roku, odbył się konkurs z wiedzy o psach. W konkursie tym uczestniczyło 36 osób. Na 20 pytań nikt nie odpowiedział w 100% prawidłowo. Najwięcej (17 poprawnych odpowiedzi) udzielił Pan Ryszard Cieślak, na drugim umiejscowiła się Pani Agnieszka Musiel (16 poprawnych odpowiedzi).

Wybory Psa Wczasowego przeprowadzono w 3 kategoriach: szczeniaki (psy do 1. roku), open (od 1 do 5 lat) i weteran (powyżej 5 lat).

Konkurs Wyboru Psa Wczasowego rozpoczęto od podzielenia wszystkich zgłoszonych 21 psów na 3 kategorie: w kategorii szczeniaków – 5 psów. W grupie otwartej zaklasyfikowało się 12 psów, a do kategorii weteranów sklasyfikowano 4 psy.

W kategorii szczeniaków wśród psów były: york, golden retriver, beagle, airedale terrier i west highland white terrier. W tej kategorii wygrał BUBA – Airedale terrier, właściciel Joanna Urbanowicz.

W najliczniej reprezentowanej kategorii „OTWARTEJ” byli przedstawiciele ras : owczarek niemiecki, buldog francuski, shih tzu, york, labrador, bokser, pointer, amstaff. Z tak licznej grupy zwycięzcą okazał się owczarek niemiecki o imieniu DESA, którego właścicielem jest Janusz Jankowiak.

W kategorii weteranów zaprezentowały się psy ras: pitbull, chart włoski, beagle i york. Zwycięzcą został 7-letni pitbull o imieniu SARGON, którego właścicielką jest Ajcha Słoniec.

Psy, które zwyciężyły w poszczególnych kategoriach, ponownie zaprezentowały się przed publicznością, która spośród nich wybrała JAROSŁAWIECKIEGO CHAMPIONA 2010. Został nim owczarek niemiecki DESA, który urzekł publiczność widowiskowymi sztuczkami. Właściciel w imieniu psa odebrał puchar i 15 kg karmę z rąk Dyrektor CKiS Agnieszki Czarnuch.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.