VIII Prezentacje Kapel Ludowych „NA FOLKOWA NUTĘ”

W dniu 18 sierpni br. na letniej scenie w Jarosławcu przy ul. Nadmorskiej odbyły się VIII Prezentacje Kapel Ludowych „NA FOLKOWA NUTĘ”.

Impreza rozpoczęła się przemarszem zaproszonych zespołów w kolorowym korowodzie od latarni morskiej w kierunku sceny.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał v-ce Wójt Adam Drapała oraz dyrektor Centrum Kultury i Sportu – Marek Leśniewski.

Pierwsi w przeglądzie zaprezentowali się gospodarze tego popołudnia Kapela Ludowa Pieńkowianie. Następnie na scenie zaprezentowały się inne zespoły. Na zaproszenie odpowiedziało 10 zespołów, a były to:

  • ·        „Powiślanki” z Kwidzyna
  • ·        „Wrzosy” z Warszkowa
  • ·        „ Manowskie Malwy” z Manowa
  • ·        „Pieszczanki” z Pieszcza
  • ·        „Popowianie” z Popowa
  • ·        „Dobrowianki” z Tychowa
  • ·        „Sławnianki” ze Sławna
  • ·        „Radość” z Tychowa
  • ·        „Ostrowianie „ z Ostrowca
  • ·        „Pieńkowianie” z Postomina

Podczas imprezy można było się częstować smakołykami z grilla jakie
w tym dniu serwowali druhny i druhowie z OSP Wilkowice. Żurkiem przygotowanym prze kucharzy z OW „RAFA” z Jarosławca oraz  ciastem, które upiekły panie z Kapeli Ludowej „Pieńkowianie”.

W czasie prezentacji kapel przerywnikami były konkursy na wesoło dla publiczności. Do konkursu „Ubijania piany na czas” zgłosiło się 4 panów, wygrał najmłodszy – Kuba Mielczarek z Chudaczewoa. Do tańca „JAJO” zgłosiło się kilka pań, po dogrywce wygrała najładniej tańcząca według publiczności – Leokadia Malejki ze Sławna. Konkurs „Zielone jabłuszko” zgromadził pięciu panów. Najszybciej dwa jabłka obrał – Tomasz Przybylski z Wrocławia. Do konkursu dmuchania balonu zgłosiło się kilka pań w tym konkursie zwyciężyła przedstawicielka Zespołu „Dobrowianki” z Tychowa. W ostatnim konkursie „ROZSYPANKA” wzięły udział duety reprezentujące zespoły, najszybciej hasło odgadli przedstawiciele Zespołu „Powiślanki” z Kwidzyna. Każdy zwycięzca otrzymał nagrodę – wazon wykonany w technice decupage`u  oraz gadżety Gminy Postomino.

Kierownicy zespołów otrzymali z rąk Dyrektora Centrum Kultury i Sportu  – Marka Leśniewskiego okolicznościowe statuetki za udział w tej imprezie.

Na zakończenie na scenie zagrali sami instrumentaliści zespołów – było bardzo ciekawie.

Serdeczne podziękowania składamy paniom z Kapeli „Pieńkowianie”
za przygotowanie różnorodnych, smacznych ciast. Gorące podziękowania
kierowane są również w stronę OSP Wilkowice za przygotowanie poczęstunku dla gości oraz pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Dziękujemy tez funkcjonariuszom Straży Gminnej za dbanie o ład i porządek podczas wydarzenia. Specjalne podziękowania 
w imieniu własnym jak i również Kapeli Ludowej „Pieńkowianie” kierujemy także do wszystkich sponsorów, którzy wsparli to przedsięwzięcie .

M. Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.