W sobotę odbył się II Postomiński Test Coopera

Dla pobudzenia aktywności ruchowej osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej w dniu 28 maja 2011 r. na stadionie im. Z. Galka w Postominie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich i XVII Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2011 przeprowadzony został sprawdzian wydolności organizmu pod nazwą II Postomiński Test Coopera.

Test polegał na przemieszczeniu się – biegnąc – jak najdłuższego dystansu w czasie 12 minut.

W postomińskim Teście udział wzięły 32 osoby, wśród których było 8 kobiet. Przeprowadzono więc 3 serie startowe.

Pokonany przez zawodników i zawodniczki dystans porównywany był z wzorcową tabelą, wg ich wieku i płci. Z porównania wynika, że: 13 zawodników uzyskało wynik bardzo dobry, 12 uczestników osiągnęło wynik dobry, kondycja 1 osoby znalazła odzwierciedlenie w przedziale wynik średni. 1 osoba nie ukończyła testu (pokonała 400 m), a 5 osób uzyskało wynik zły albo bardzo zły. Oceny te winny być dla nich przyczyną do niepokoju.

Wioletta Jasińska – Dzierżęcin – 36 lat – 2162 m

Wśród samorządowców najdalej dobiegł Daniel Pakos – radny Rady Gminy w Postominie, sołtys Wilkowic, pokonując dystans 2966 m oraz wyżej wspomniana Wioletta Jasińska – sołtys Dzierżęcina. Paweł Sadowski – sołtys Korlina przebiegł w czasie 12 min. 2005 m, a radna Rady Gminy – Alicja Kukowska – 1863 m.

Wszyscy uczestnicy II Postomińskiego testu Coopera otrzymali imienne certyfikaty uczestnictwa z osiągniętym wynikiem oraz plecak lub pamiątkową koszulkę. Radni i sołtysi zostali dodatkowo uhonorowani drobnymi upominkami.

Zawodnik i zawodniczka, którzy przebiegli najdłuższe dystanse otrzymali pamiątkowe puchary, tak jak najstarszy uczestnik testu – Jan Kazusek ze Sławna.

Kolejny test już wkrótce, może warto poćwiczyć swoją kondycję fizyczną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Sportowy Turniej Miast i Gmin i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.