Warszawa pobiegła i pomaszerowała

Na biegowe podsumowanie tegorocznej edycji Biegów Śniadaniowych do Warszawy udał się Janusz Bojkowski – Wójt Gminy Postomino wraz z małżonką Ewą.

Biegi Śniadaniowe to cykl imprez biegowych organizowanych od kilku lat w nadmorskich kurortach, z których jeden odbył się 28 lipca 2011 r. w Jarosławcu. Wystartowało wówczas ponad 1000 osób.

Podsumowaniem corocznego cyklu jest impreza pn. „Biegnij Warszawo”, która odbyła się 2 października 2011 r. w stolicy.

Na 10-cio km trasę ulicami Warszawy wyruszyło 10 tysięcy biegaczy ubranych w jednakowe, białe koszulki akcji. Biegnącym towarzyszyła wspaniała pogoda. Oprócz tysięcy warszawiaków i setek osób z całej Polski, w imprezie uczestniczyło wiele gwiazd sportu i telewizji. Ulice centrum Warszawy wypełniła fantastyczna atmosfera sportowego święta.

Najlepszy na trasie10 km okazał się Etiopczyk z polskim paszportem Yared Shegumo z czasem 29:37. Wśród kobiet zwyciężyła Iwona Lewandowska, która osiągnęła rezultat 34:36.

Klasyfikacja mężczyzn:
1 miejsce – Yared Shegumo (Warszawa) – 29:37
2 miejsce – Mariusz Giżyński (Warszawa) – 29:43
3 miejsce – Emil Dobrowolski (Chotomów) – 31:12

Klasyfikacja kobiet:
1 miejsce – Iwona Lewandowska (Łochocin) – 34:36
2 miejsce – Anna Giżyńska (Warszawa) – 36:26
3 miejsce – Matylda Szlęzak (Pogwizdów Nowy) – 36:45

Do uczestników akcji „Biegnij Warszawo” dołączyło blisko 3 tysiące piechurów w ramach akcji „Maszeruję-Kibicuję” organizowanej z okazji Światowego Dnia Marszu. Uczestnictwo w tej akcji polegało na przejściu marszem 5-kilometrowej pętli, wyznaczonej obok trasy Biegnij Warszawo. Piechurzy ubrani byli w charakterystyczne czerwone shirty i podążali za Robertem Korzeniowskim.

Biegaczom i piechurom towarzyszyło mnóstwo gwiazd sportu i telewizji, na trasie byli m.in. medaliści olimpijscy Jacek Wszoła, Andrzej Supron oraz Władysław Kozakiewicz. Kibicowali im m.in.: legenda polskiego sportu i olimpizmu – Irena Szewińska i wielu, wielu innych.

Z numerem 43 na 10-cio kilometrowej trasie „Biegnij Warszawo” pojawił się Wójt Gminy Postomino – Janusz Bojkowski. Po raz pierwszy wystartował na tak długim dystansie. Pobiegł wspaniale zajmując 2112 miejsce z czasem 50:56 (2109 miejsce wg uzyskanego czasu) spośród 8479 sklasyfikowanych zawodników. Wójt biegł w tempie11,78 km/h, a w swojej kategorii wiekowej zajął 737 lokatę. Osiągnięty przez Wójta wynik jest do pozazdroszczenia nawet przez wielu biegaczy z KB Bryza.

Z kolei Ewa Bojkowska maszerowała i kibicowała biegnącym, w tym z pewnością najbardziej mężowi.

Gratulujemy wspaniałych wyników i dziękujemy za dawanie przykładu innym własnymi czynami i postawą.

Zdzisław Ludwikowski
Agnieszka Czarnuch

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.