Wędkarski Puchar Wójta Gminy Postomino – JAZGARZ 2012

Dzień 5 sierpnia 2012 r. był dniem bardzo udanym dla uczestników corocznych, Otwartych Zawodów Wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Postomino, które odbyły się nad jeziorem w Pieńkowie. Było wyjątkowo spokojnie, nawet słonecznie, bo ostatnio pogada nikogo nie rozpieszcza, a tu taka mała niespodzianka – prawdziwy „strzał w dziesiątkę” z datą zawodów. Do konkursu przystąpiło 22 wędkarzy, w tym dwie panie i trzech młodziaków w wieku gimnazjalnym.

Kiedyś, dawniej wszyscy mogli brać udział w tych zawodach – bez potwierdzenia swoich umiejętności. Po wprowadzeniu od kilku lat warunku posiadania karty wędkarskiej lub dla osób młodszych nie posiadających tego dokumentu – potwierdzenie aktualnych składek. Mimo tej niewielkiej zmiany dla uczestników zauważa się coroczny wzrost ilości chętnych. Nazwa zawodów jednoznacznie daje do zrozumienia, że otwarte znaczy nic innego jak drzwi otwarte dla każdego.

Rywalizację rozpoczęto o godzinie 8.15, po krótkiej odprawie na temat wymiarów poławianych ryb, przypomniano, że są to zawody towarzyskie, liczy się dobra zabawa i rywalizacja pod szyldem fair play.

4 godziny wędkowania upłynęły w miłej atmosferze bardzo szybko. Komisyjne ważenie złowionych ryb przeprowadzono na stanowiskach wędkarskich, na tak zwanej żywej rybie, czyli wszystkie rybki wróciły do wody.

Cała łowiąca ekipa złowiła około 55 kilogramów ryb, wynik bardzo dobry.

Po obliczeniach wyłoniono zwycięzców. I miejsce i zarazem Puchar Wójta Gminy Postomino otrzymał Marek WOJCIECHOWSKI ze Staniewic (wędkarz naszego koła „KARAS”) –wynik końcowy – 6.165 gram. II miejsce zdobył Stanisław GOSŁAWSKI z Postomina, wynik – 5.255 gram, III miejsce zabrał do SławnaAndrzej CHAMERSKI, waga złowionych ryb to 4.955 gram. IV miejsce zajął Przemysław DUDEK z Wolbromia, V miejsce przypadło dla Piotra DREWNIAKA z Rusinowa, a VI – ostatnie premiowane miejsce zajął Zbigniew STRYCZYŃSKI ze Sławna.

Wyróżniono też osobę za złowienie największej ryby. Wymagany limit wagowy – pow. 0,5 kg przekroczył wymieniony wyżej Przemysław DUDEK. Złowił on lina o wadze590 gram.

Nagrodę otrzymał również najmłodszy wędkarz zwodów po spełnieniu wymaganego od tego roku limitu połowu. Limit określono umownie na 1000 gram, który został spełniony przez Dawida ŻUKROWSKIEGO z Wrocławia. Podobny warunek musiał spełnić najstarszy zawodnik. W tym wypadku umowny limit 1500 gram przekroczył Roman MEJSNER ze Sławna. Takie małe utrudnienie dla tych osób, żeby sama obecność nie dawała promocji w uzyskaniu wyróżnienia.

Nagrody w imieniu Wójta wręczył prezes koła „KARAŚ”.

Zawody zakończono wspólnym ogniskiem przy miłych rozmowach. Wiele pozytywnych słów usłyszeliśmy od uczestników: o zawodach, organizacji, że „fajna impreza”, że było miło.

Wspólnymi pamiątkowymi zdjęciami zakończono niecodzienną imprezę wędkarską.

Puchar , nagrody dla zwycięzców i osób wyróżnionych, a także okolicznościowe dyplomy ufundowane zostały przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie, wędkarze z koła „KARAŚ”, a o dokumentację fotograficzną zadbał kolega wędkarz Waldemar Baranowski.

Janusz Baranowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.