WĘDKARSKIE ZAWODY O PUCHAR WÓJTA GMINY – „JAZGARZ” 2013

Dzień 4 sierpnia 2012 r. był dniem bardzo udanym dla uczestników corocznych, Otwartych Zawodów Wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Postomino. Dopisała pogoda, a i ryby brały nieźle.  Do zawodów przystąpiło 18 wędkarzy, w tym jedna pani.

Rywalizację rozpoczęto o godzinie 07.00, po krótkiej odprawie na temat wymiarów poławianych ryb, przypomniano też, że są to zawody towarzyskie, liczy się dobra zabawa i rywalizacja pod szyldem fair play. Cztery godziny wędkowania upłynęły w miłej atmosferze bardzo szybko. Komisyjne ważenie złowionych ryb przeprowadzono na stanowiskach wędkarskich, na tak zwanej żywej rybie, czyli wszystkie rybki wróciły do wody.

Cała łowiąca ekipa złowiła około45,925 kilogramówryb, wynik bardzo dobry.

Po obliczeniach wyłoniono zwycięzców. I miejsce i zarazem Puchar Wójta Gminy Postomino otrzymał Marek WOJCIECHOWSKI ze Staniewic – wynik końcowy –4925 gram, II miejsce zdobył Stanisław GOSŁAWSKI z Postomina, wynik –4830 gram, III miejsce Piotr DREWNIAK z Rusinowa, waga złowionych ryb to4415 gram. IV miejsce zajął Stanisław Kasica z Tynia, V miejsce przypadło dla Krzysztofa Ludwickiego Pieńkowa, a VI – ostatnie premiowane miejsce zajął Lech Czerwiński z Tychowa.

Wyróżniono też osobę za złowienie największej ryby. Wymagany limit wagowy – pow.0,5 kgprzekroczył Janusz Baranowski. Złowił on lina o wadze545 gram.

Nagrodę otrzymał również najmłodszy wędkarz zwodów po spełnieniu wymaganego od tego roku limitu połowu. Limit określono umownie na1000 gram, który został spełniony przez Krzysztofa Ludwickiego. Podobny warunek musiał spełnić najstarszy zawodnik. W tym wypadku umownego limitu1500 gramnajstarszy zawodnik nie przekroczył. Takie małe utrudnienie dla tych osób, żeby sama obecność nie dawała promocji w uzyskaniu wyróżnienia.

Nagrody w imieniu Wójta wręczył dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

Zawody zakończono wspólnym ogniskiem przy miłych rozmowach. Wiele pozytywnych słów usłyszeliśmy od uczestników: o zawodach, organizacji, że „fajna impreza”, że było miło.

Wspólnymi pamiątkowymi zdjęciami zakończono niecodzienną imprezę wędkarską.

Puchar , nagrody dla zwycięzców i osób wyróżnionych, a także okolicznościowe dyplomy ufundowane zostały przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie, wędkarze z koła „KARAŚ”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.