Weterani odbyli 2-gie starcie

W sobotę, 28 lipca 2012 roku na stadionie im. Zbigniewa Galka w Postominie odbył się już drugi z trzech zaplanowanych na ten rok w ramach akcji „AKTYWNI 50+” Turniej Weteranów pod hasłem „Żyj zdrowo na sportowo”. W turnieju udział wzięło 18 osób (7 kobiet i 11 mężczyzn). Rozegrano 5 konkurencji takich jak: rzut beretem, rzut piłeczką palantową, parytet biegowy (bieg na60 m kobiet I100 m mężczyzn) oraz rekreacyjny tor przeszkód.

Pomimo upalnej pogody, u wszystkich zawodników widać było ogromne zaangażowanie i zdrową rywalizację sportową oraz dobry humor i uśmiech, który nie schodził z ich twarzy.

Najbardziej emocjonującym i zabawnym konkursem okazał się rzut beretem. Silne podmuchy wiatru sprawiały psikusy w rzucie. Sporo kłopotu i wysiłku uczestnikom przysporzył też rekreacyjny tor przeszkód.

Zwyciężczynią 4 spośród wszystkich 5-ciu konkurencji kobiet została Daniela Igras. Raz uplasowała się na 2-gim miejscu i zdobyła łącznie 99 na 100 pkt. w turnieju. Na 2-gim miejscu uplasowała się Helena Palusińska, zaś miejsce 3-cie zajęła Krystyna Zielonka.

KLASYFIKACJA TURNIEJU wg poszczególnych konkurencji – KOBIETY

Nie zmieniła się liderka cyklu Grand Prix, którą pozostaje Daniela Igras. Helena Palusińska nadal utrzymuje 2-gą lokatę, a na miejsce 3-cie z 4-go awansowała Krystyna Zielonka.

KLASYFIKACJA GRAND PRIX KOBIET po 2-gim turnieju

Niewielkie zmiany zaszły także w klasyfikacji kobiet wg kategorii wiekowych.

KLASYFIKACJA GRAND PRIX KOBIET wg kat. wiekowych

Zwycięzcą 4 spośród 5 konkurencji wśród mężczyzn został Tadeusz Diak. Jedynie w rzucie beretem zajął 4 miejsce, a tym samym został zwycięzca lipcowego turnieju. Na 2-gim miejscu uplasował się Mieczysław Tracz, a na 3-cim Michał Szczepański.

KLASYFIKACJA TURNIEJU wg poszczególnych konkurencji – MĘŻCZYŹNI

W klasyfikacji Grand Prix nadal 1-sze miejsce utrzymuje Tadeusz Diak. Z kolei na miejscu 2-gim z 4-go znalazł się Zbigniew Melon. Na miejsce 3-cie z 7-go awansował Andrzej Lauren.

KLASYFIKACJA GRAND PRIX MĘŻCZYZN po 2-gim turnieju

Zmiany zaszły także w klasyfikacji mężczyzn wg kategorii wiekowych.

KLASYFIKACJA GRAND PRIX MĘŻCZYZN wg kat. wiekowych

Podczas rozgrywanych konkurencji zawodnicy bardzo gorąco zagrzewani byli do walki przez swoje wnuczęta, które przyszły podpatrywać i dopingować swoich dziadków i babcie w zmaganiach.

Sędzią głównym zawodów był pan Kazimierz Gąsiorowski, który czuwał nad sprawnym przebiegiem turnieju.

Serdecznie zapraszamy na kolejny Turniej Weteranów „AKTYWNI 50+” pn. „Babie Lato”, który odbędzie się na postomińskim stadionie w dniu 22 września 2012 r. Start zawodów jak zwykle o godz. 14.00.

A. Czarnuch

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktywni 50+, CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.