WIKING na Bornholmie – może w przyszłym roku

 

Ponad 250 morsów z 20 klubów morsowych z całej Polski zjechało do Kołobrzegu, aby 29 kwietnia 2012 r. wspólnie z kolegami morsami z Danii na wyspie Bornholm kąpielą zakończyć sezon 2011/2012. Nie mogło tam zabraknąć członków Postomińskiego Klubu Morsów „Wiking”. Po wczesnym, porannym zaokrętowaniu się na promie „Jantar” o godz. 7.00 zwolniono cumujące liny i wypłynięto na wody Bałtyku. Po wyjściu z portowych główek na otwarte morze nic nie wskazywało na to, że to właśnie morze z morsami wygra.

Zmieniająca się raptownie pogoda z bardzo silnym, szkwałowym wiatrem, który zaczął tworzyć wysokie fale zalewające pokłady, spowodował popłoch wśród uczestników rejsu i stwarzał wielkie zagrożenie. Do tego jeszcze choroba morska udzieliła się ok. 70% uczestników rejsu.

 

Około godz. 9.00 – na środku Bałtyku – armator postanowił przerwać rejs, robiąc nawrót do portu w Kołobrzegu. Z tego powodu nie doszło do zaplanowanego meczu z Duńczykami, parady morsowej uliczkami Nexo i wspólnej kąpieli.

 

Po wpłynięciu do kołobrzeskiego portu impreza odbyła się według wariantu „B”, który był przygotowany przez organizatora – Kołobrzeski Klub Morsów – na wypadek złej pogody.

 

Po zejściu z promu odbył się paradny przemarsz pod kołobrzeskie molo, kąpiel w spienionym morzu i integracyjne spotkanie na terenie Ośrodka „Verano” z udziałem Kołobrzeskiej Orkiestry Zdrojowej.

 

Zaokrętowana postomińska grupa morsowa „Wikinga” liczyła 21 morsów, dla których była to 200-na kąpiel od powstania Klubu.

 

Postomińskie morsy były widoczne i aktywne na każdym kroku. Miały stosowne przebrania morsowe, flagi klubowe, reprezentantów do drużyny piłkarskiej na mecz. Na zorganizowanej, plenerowej dyskotece też byli widoczni i świetnie się bawili.

 

Tydzień temu dziękowali w Jarosławcu, podczas kąpieli za wszechobecną opiekę Neptunowi w tym sezonie kąpielowym, a tu na kołobrzeskich włościach „taki numer im wywinął”, pokazując kto tu rozdaje karty.

 

Z. Ludwikowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Morsy, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.