Wiking na II Drawskich Spotkaniach Morsów

Wbrew pozorom kąpiel w zimnej wodzie nie jest dla człowieka czymś wyjątkowym. Kąpać się mogą zarówno osoby nastoletnie jak i w podeszłym wieku, czego dowody można było zobaczyć podczas II Drawskich Spotkań Morsów w dniu 5 lutego 2012 r. nad jeziorem Okra.

Na zaproszenie drawskich morsów wybrała się dziewięcioosobowa grupa reprezentantów Postomińskiego Klubu Morsów „Wiking”, którzy wraz z innymi 70-cioma morsami z klubów z Białogardu, Kołobrzegu, Czaplinka, Ińska, Goleniowa, Łobza, Koszalina i Drawska odbyli w przerębli jeziora Okra wspólną kąpiel.

Temperatura wody miała 2ºC, a powietrza -13ºC.

Drawskie Spotkania Morsów rozpoczęła parada ulicami miasta, a na plaży miejskiej przy muzyce odbyła się rozgrzewka, którą obserwowały tłumy widzów.

Najstarszą uczestniczką kąpieli była morświnka klubu „Wiking” Danuta Zdzitowiecka, która otrzymała okolicznościowy puchar.

Po kąpieli odbył się pokaz sprzętu ratownictwa wodnego w wykonaniu miejscowych strażaków.

Podczas spotkania integracyjnego morsów w kawiarni Okra na uczestników czekało „coś na ząb” – poczęstunek złożony z drawskich przysmaków, grzaniec, dobra muzyka i miłe towarzystwo.

Więcej zdjęć na stronie www.gk24.pl

Zdzisław Ludwikowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Morsy, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.