Wiosenną rundę Współzawodnictwa Sołectw zakończyliśmy Przekładańcem


Po raz piąty w tym roku Sołectwa Gminy Postomino w dniu 28 maja 2011 r. spotkały się w sportowej rywalizacji Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw. Miejscem spotkania był miejscowy stadion sportowy im. Zbigniewa Galka w Postominie. Rekordowa ilość uczestników – 18 sołectw, wzięło udział w Sportowym Przekładańcu Lekkoatletycznym o Puchar Wójta Gminy Postomino rywalizując ze sobą w pięciu konkurencjach: rzut piłeczką palantową, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok w dal oraz w sztafecie na bieżni (300, 200 i 100 m).

W pierwszych czterech konkurencjach sołectwo reprezentowała 2-osobowa drużyna składająca się z kobiety i mężczyzny, natomiast w sztafecie drużyna musiała wystawić 3 osoby (w tym 1 kobietę).

Do punktacji ogólnej zawodów brane były pod uwagę łączne wyniki reprezentantów danego sołectwa.

Najlepsze wyniki wśród kobiet:

Rzut piłeczką palantową
1. Alicja Sawicka – Mazów – 44,69 m
2. Nikola Waleszkowska – Wszedzień – 41,00 m
3. Agnieszka Siudek – Nosalin – 39,80 m

Rzut oszczepem (600 g)
1. Agnieszka Siudek – Nosalin – 26,15 m
2. Kamila Ciesielska – Postomino – 25,29 m
3. Nikola Bojkowska – Mazów – 24,47 m

Pchnięcie kulą (3 kg)
1. Kamila Szkudlarek – Postomino – 8,14 m
2. Alicja Sawicka – Mazów i Patrycja Ślebioda – Pieńkowo – 7,94 m
3. Ewelina Cuper – Pieszcz – 7,80 m

Skok w dal
1. Kamila Ciesielska – Postomino – 4,39 m
2. Zuzanna Dybiec – Pieńkówko – 4,05 m
3. Ewelina Jóźwik – Masłowice – 3,78 m

Najlepsze wyniki wśród mężczyzn:

Rzut piłeczka palantową
1. Damian Sobczyk – Wilkowice – 79,83 m
2. Wojciech Wilawer – Chudaczewo – 79,82 m
3. Adrian Jażdżewski – Postomino – 79,65 m

Rzut oszczepem (800 g)
1. Adrian Jażdżewski – Postomino – 39,86 m
2. Adrian Pawłowski – Nosalin – 38,80 m
3. Damian Sobczyk – Wilkowice – 37,80 m

Pchnięcie kulą (5 kg)
1. Adrian Morka – Nosalin – 12,58 m
2. Łukasz Adamski – Nacmierz – 12,34 m
3. Krzysztof Szkudlarek – Postomino – 12,26 m

Skok w dal
1. Adrian Jażdżewski – Postomino – 5,40 m
2. Marcin Cieślak – Nosalin – 5,20 m
3. Tomasz Szociński – Nacmierz – 5,12 m

W sztafecie na dystansie 600 m łącznie najlepsze czasy uzyskały sołectwa:
1. Królewo – 1,25,16 min
2. Nosalin – 1,27,13 min
3. Pałówko – 1,27.98 min

Ustanowionych zostało pięć rekordów Gminy, trzy wśród kobiet, dwa wśród mężczyzn. Nowe rekordy gminy wśród kobiet ustanowiły:
1. Alicja Sawicka – Mazów – rzut piłeczką palantową – 44,69 m
2. Agnieszka Siudek – Nosalin – pchnięcie kulą – 8,56 m, rzut oszczepem – 26,15 m
Nowe rekordy gminy wśród mężczyzn ustanowili:
1. Adrian Jażdżewski – Postomino – rzut oszczepem – 39,86 m
2. Adrian Morka – Nosalin – pchnięcie kulą – 12,58 m
Pozostałe tegoroczne wyniki były zbliżone do aktualnych rekordów gminnych.

Aktywnie brali udział w zawodach jako reprezentanci samorządowi radni i sołtysi: Jadwiga Krakowska – Przewodnicząca Rady Gminy, sołtys Łącka, Daniel Pakos – radny rady Gminy, sołtys Wilkowic, Alicja Kukowska – radna Rady Gminy, reprezentantka Pałowa, Elżbieta Pacak – sołtys Pałowa, Maria Lech-Szajner – sołtys Wszedzienia, Wioletta Jasińska, sołtys Dzierżęcina, Jan Małolepszy – sołtys Masłowic. Swoim drużynom też kibicowali: Jan Chab owski – radny Rady Gminy, sołtys Nacmierza, Anna Rój – sołtys Pieńkówko, Grażyna Skuza – sołtys Królewa, Zenon Morka – sołtys Pieszcza, Marek Domżałowicz – sołtys Postomina, Paweł Sadowski – sołtys Korlina, Krzysztof Urbański – sołtys Pałówka.

Najwcześniej urodzonymi uczestnikami zawodów byli: Jadwiga Krakowska z Łącka i Tadeusz Żelazko z Łężka (Korlino).

Sędzią głównym zawodów był Kazimierz Gąsiorowski, a technicznymi: Małgorzata Łabędzka, Krzysztof Ugorki i Marek Domżałowicz.

Klasyfikacja sołectw w poszczególnych konkurencjach:

Rzut piłeczką palantową:
1 miejsce – Chudaczewo
2 miejsce – Postomino
3 miejsce – Nosalin
4 miejsce – Wszedzień
5 miejsce – Wilkowice
6 miejsce – Pieńkówko
7 miejsce – Jarosławiec
8 miejsce – Pieszcz
9 miejsce – Królewo
10 miejsce – Pieńkowo
11 miejsce – Łącko
12 miejsce – Pałówko
13 miejsce – Pałowo
14 miejsce – Masłowice
15 miejsce – Nacmierz
16 miejsce – Mazów
17 miejsce – Dzierżęcin
18 miejsce – Korlino

Rzut oszczepem:
1 miejsce – Postomino
2 miejsce – Nosalin
3 miejsce – Wszedzień
4 miejsce – Wilkowice
5 miejsce – Mazów
6 miejsce – Pieńkówko
7 miejsce – Chudaczewo
8 miejsce – Masłowice
9 miejsce – Pałowo
10 miejsce – Jarosławiec
11 miejsce – Pieszcz
12 miejsce – Pieńkowo
13 miejsce – Królewo
14 miejsce – Łącko
15 miejsce – Pałówko
16 miejsce – Nacmierz
17 miejsce – Dzierżęcin
18 miejsce – Korlino

Skok w dal
1 miejsce – Postomino
2 miejsce – Masłowice
3 miejsce – Pałówko
4 miejsce – Jarosławiec
5 miejsce – Pieńkowo
6 miejsce – Nacmierz
7 miejsce – Pieszcz i Nosalin
9 miejsce – Królewo
10 miejsce – Pieńkówko
11 miejsce – Wilkowice
12 miejsce – Łącko
13 miejsce – Chudaczewo
14 miejsce – Wszedzień
15 miejsce – Dzierżęcin
16 miejsce – Pałowo
17 miejsce – Korlino
18 miejsce – Mazów

Pchnięcie kulą:
1 miejsce – Nosalin
2 miejsce – Postomino
3 miejsce – Nacmierz
4 miejsce – Wszedzień
5 miejsce – Wilkowice
6 miejsce – Jarosławiec
7 miejsce – Pieńkowo
8 miejsce – Pałowo
9 miejsce – Pieńkówko
10 miejsce – Łącko
11 miejsce – Dzierżęcin
12 miejsce – Pieszcz
13 miejsce – Królewo
14 miejsce – Mazów
15 miejsce – Chudaczewo
16 miejsce – Masłowice
17 miejsce – Pałówko
18 miejsce – Korlino

Sztafeta na bieżni – 300 + 200 + 100 m:
1 miejsce – Królewo
2 miejsce – Nosalin
3 miejsce – Pałówko
4 miejsce – Wilkowice
5 miejsce – Pieńkówko
6 miejsce – Postomino
7 miejsce – Łącko
8 miejsce – Nacmierz
9 miejsce – Mazów
10 miejsce – Pieńkowo
11 miejsce – Pieszcz
12 miejsce – Masłowice
13 miejsce – Jarosławiec
14 miejsce – Dzierżęcin
15 miejsce – Pałowo
16 miejsce – Chudaczewo
17 miejsce – Wszedzień

Klasyfikacja końcowa sołectw w ramach Sportowego Przekładańca Lekkoatletycznego po 5 konkurencjach wygląda następująco:

1 miejsce – Postomino
2 miejsce – Nosalin
3 miejsce – Wilkowice
4 miejsce – Pieńkówko
5 miejsce – Jarosławiec
6 miejsce – Wszedzień
7 miejsce – Pieńkowo
8 miejsce – Królewo
9 miejsce – Nacmierz
10 miejsce – Pieszcz
11 miejsce – Pałówko
12 miejsce – Chudaczewo, Masłowice
14 miejsce – Łącko
15 miejsce – Pałowo
16 miejsce – Mazów
17 miejsce – Dzierżęcin
18 miejsce – Korlino

Okolicznościowe wyróżnienia i puchary dla czterech najlepszych sołectw oraz pamiątkowe dyplomy dla wszystkich drużyn sołeckich wręczyła dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie – Agnieszka Czarnuch.

Punktacja WSRS 2011 – po 5 turniejach

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Sportowy Turniej Miast i Gmin, Współzawodnictwo Sportowo-Rekreacyjne Sołectw i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.