Wójt przebiegł milę olimpijską we Wrocławiu

W ramach 29. Hasco-Lek Wrocław Maratonu, w niedzielę 11 września 2011 r., odbyła się trzecia edycja biegu rodzinnego „Natur Kaps mila olimpijska” na dystansie 1609 m. Tegoroczny Wrocław Maraton przy wysokiej temperaturze dochodzącej do31 st. C ukończyły 2.773 osoby, co jest rekordem tej imprezy. Zwyciężył Vincent Kipchirchir z czasem 2:20:20. Wśród kobiet najlepsza była Emily Perpetua Chepkorir z czasem 2:44:55 (oboje z Kenii).

Kwadrans po maratończykach (o godz. 9.15) na trasę wyruszyło ponad 3000 uczestników biegu rodzinnego, ubranych w jednakowe, pomarańczowe koszulki.

Na trasie można było spotkać całe rodziny, dzieci w wózkach, na „baranach”, seniorów, miłośników Nordic Walking, a nawet biegaczy z czworonogami. Technika pokonywania trasy była dowolna. Można było biegać, maszerować, a nawet spacerować. W tym biegu nie liczyło się tempo i zdobyte miejsce lecz sam udział.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pakiety startowe zawierające preparaty Natur Kaps, pomarańczowe koszulki oraz firmowe gadżety.

Ogromnych emocji dostarczyło uczestnikom losowanie nagród ufundowanych przez Hasco-Lek, wśród których był skuter, netbook, rower, odtwarzacz mp3, krokomierz i koszulki maratońskie.

Podobnie jak przed rokiem udział w nim wzięli zaproszeni goście. Byli tam tez reprezentanci Gminy Postomino, organizatorzy Międzynarodowego Biegu po Plaży w Jarosławcu.

Janusz Bojkowski – Wójt Gminy Postomino wraz z małżonką Ewą oraz Zdzisław Ludwikowski – specjalista Centrum Kultury i Sportu w Postominie bez większej zadyszki przebiegli rodzinna milę, nie mając jednak szczęścia w losowaniu nagród.

Gratulujemy.

Z. Ludwikowski

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.