Wójt w błocie – tylko podczas Biegu Katorżnika

Trzeba było biegnąć, płynąć, brnąć, sunąć, czołgać się, wdrapywać na drewniane drabinki, pokonywać tunele piwniczne, zasieki, schody, opony, po tym wyczerpaniu na koniec honorowa runda po molo i upragniona meta. To wszystko przeżywali uczestnicy ekstremalnych wyzwań, jakie towarzyszyły VIII Biegowi Katorżnika, który odbył się w dniu 12 sierpnia 2012 r. w podlublinieckich lasach, jeziorach i bagnach Kokotku k/ Lublińca. Klub Biegacza „Bryza” Postomino reprezentowany był przez Ewę i Janusza Bojkowskich i ich syna Igora.

Impreza składała się z kilku biegów. Najdłuższą, bo już 8-letnią tradycję ma Bieg Katorżnika. Rozegrano również biegi pn. VI Galernik Team, III Ucieczka Skazańców i I Walka o Ogień. Dla najmłodszych przygotowano VI Bieg Mikro, Mini i Małego Katorżnika.

Igor Bojkowski wystartował w Mikro Katorżniku na dystansie 1 kilometra, zajmując w swej grupie chłopców, 8-latków drugie miejsce, potrzebując na pokonanie przygotowanej trasy 7,14 minuty.

W II Biegu Dziennikarzy, Vipów i Sponsorów w ramach Biegu Katorżnika biegu vipów, na dystansie12 kilometrów wystartowali Ewa i Janusz Bojkowscy, zmierzając się z trudnościami przygotowanej tegorocznej trasy. Oboje potrzebowali niespełna 2 godz. 48 min. na pokonanie tego dystansu.

Jako pierwsza kobieta na mecie zameldowała się Ewa Bojkowska, zajmując 20 miejsce w klasyfikacji open. Z o sekundę lepszym wynikiem (2:47,56) linię mety minął jako 19 w kategorii open Janusz Bojkowski.

O skali trudności tego typu biegania świadczy średnie tempo – około5 kmna godz. z jakim poruszali się zawodnicy w bagiennych rowach melioracyjnych, pomiędzy trzcinami i błotem. Ostatnie dwa odcinki były zdecydowanie najcięższe – pomiędzy ośrodkami Posmyk i Silesiana wyczerpały wszystkich zawodników i na tym odcinku trasy trudno było usłyszeć jakieś miłe słowa, relacjonowali z uśmiechem startujący.

Mimo potrzeby posiadania dużego samozaparcia, odwagi, wyzwań smakowo-zapachowych na trasie, był to jeden z najmocniejszych sprawdzianów wytrzymałości psychicznej, twarda szkoła życia, którą polecamy innym – relacjonował Wójt Gminy Postomino.

W połowie września br. Wójt – Janusz Bojkowski zaplanował start na trasie maratonu (42.195 m) we Wrocławiu. Mamy nadzieję, że wraz z Bogdanem Szlawskim i Stanisławem Oszmiańskim, będą kolejnymi członkami klubu „Bryza” i mieszkańcami naszej gminy, mający ukończone dystanse maratońskie. Życzymy powodzenia.

Z. Ludwikowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Klub Biegacza "Bryza", Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.