Wyjazd do Pucka już za nami

Klub Miłośników Turystyki Rowerowej „Marysieńka” z Postomina wyruszył na kolejną, rowerową trasę w dniu 17 czerwca 2012 r. O godzinie 6.30 zaczęto pakować rowery na przyczepkę. Bus wraz z przyczepką przejechał trasę Wszedzień – Ronino – Pieńkowo – Pieszcz – Sławno. W każdej z miejscowości było „dopakowanie” rowerów i uczestników po 3, 4 a nawet 6 osób. Razem na rajd w kierunku Pucka wyjechała 22 osobowa grupa, w tym 7 osób to miłośnicy rajdów rowerowych ze Sławna.

Pierwsze miejsce, jakie odwiedziliśmy to Pałac Jana III Sobieskiego w Rzuczewie. Pałac usytuowany jest nad Zatoka Pucką i zachował się w bardzo dobrym stanie, a odrestaurowany wart jest polecenia do zwiedzania.

Z Rzucewa przemieszczaliśmy się do Pucka. Tam rozpakowaliśmy rowery i wyruszyliśmy na pokonywanie trasy wzdłuż Zatoki Puckiej do Swarzewa. Trasa typowo morenowa, usytuowana blisko morza ze wspaniałymi punktami postojowymi.

W Swarzewie zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Boskiej Swarzewskiej Królowej Polskiego Morza, do którego od pokoleń przychodzą pielgrzymki.

Po zwiedzeniu Swarzewa wyruszyliśmy na trasę w głąb lądu. Ścieżką rowerową na trasę linii kolejowej Swarzewo – Krokowa. Trasę wykonano na odcinku byłej linii kolejowej. Projekt dofinansowany został w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego. Trasa po linii kolejowej została wykonana z chodnika asfaltowego na całej długości18 km. Po drodze w każdej miejscowości na trasie były przystanki dla rowerzystów oznakowane z miejscem postoju.

W niedzielne popołudnie, kiedy pokonywaliśmy trasę był bardzo mocny wiatr od strony Krokowej, czyli jechaliśmy pod silny wiatr, co utrudniało pokonywanie tej trasy oraz pagórkowaty teren, czyli cały czas pod górę. Trasa warta polecenia atrakcyjna i wspaniale wykonana.

Obie trasy rowerowe ta nadmorska i ta kolejowa były odpowiednio oznakowane. Na trasie można było podziwiać również osoby, które jeździły na rolkach czy deskach. Trasa sprzyjała do aktywnego odpoczynku.

Na zakończenie wędrówki dojechaliśmy do Krokowej i przy Pałacu Rodu Kroków zakończyliśmy wyprawę. Zwiedzaliśmy pałac i kompleks parkowy. Pora była już obiadowa, więc wszyscy wybraliśmy się do restauracji na obiad.

Wycieczka została zaliczona, a co najważniejsze pogoda sprzyjała nam słoneczko i wiatr, a gdy wyjeżdżaliśmy do domu z Krokowej zaczął padać deszcz około godz. 17.30

Serdeczne podziękowanie składamy firmie Kawisbike.pl – sklep rowerowy braci Wiszniewskich ze Słupska, którzy udostępnili przyczepkę rowerową, dzięki której mogliśmy wyruszyć na tak wspaniałą wyprawę oraz firmie Przewozy Pasażerskie MW z Darłowa za bus z hakiem, który jechał z nami całą trasę koło w koło. Dziękujemy Państwu Joannie i Leszkowi Kuchnowskim za wytyczenie i pilotowanie tras, a Wiesi Dankowskiej za pomysł, aby zwiedzić pałace będące w tamtejszej okolicy. Dziękuję uczestnikom wyprawy za aktywnie spędzony czas.

W Rajdzie wzięli udział: Jadwiga Krakowska, Daniela Igras, Irena Owsiuk, Wiesława Dankowska, Zofia Podemska, Grażyna Izdebska, Anna Sendecka, Aldona Kozdra, Mieczysław Śliwiński, Anna Libera Wełniak, Bożena Paszkiewicz, Darek Maniecki, Paulina (10 Lat) z tatą Pawłem Górczewskim, Oskar (6 lat) i Kacper (10 lat) z mamą Marią Lech-Szajner, Ala Pawełek, Irena Ochocka, Teresa Pieniążek, Irena Szost, Krystyna Zielonka.

Wyjazd do Pucka według opinii uczestników udał się znakomicie.

M. Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Rajdy rowerowe, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.