Wystawa malarstwa Henryka Jachimka w CKiS do 18 czerwca 2012 r.

W dniu 18 maja 2012 r. w Centrum Kultury i Sportu w Postominie oficjalnie otwarto Wystawę Malarstwa Henryka Jachimka – Artysty Pomorza Środkowego. Autor prac osobiście przybył na wernisaż nie kryjąc wzruszenia z powodu „powrotu do korzeni”. W końcu przez długie lata był mieszkańcem Pieńkówka, a pejzaże z okolic rodzinnej wsi często goszczą na malowanych przez niego obrazach.

Oficjalnego otwarcia dokonała Agnieszka Czarnuch – dyrektor CKiS wręczając autorowi prac pamiątki z Gminy Postomino i kwiaty, z kolei Jadwiga Krakowska – Przewodnicząca Rady Gminy w Postominie przekazała na ręce artysty Nagrodę Wójta Gminy Postomino. Komisarz wystawy – Jadwiga Czerwińska przybliżyła przybyłym sylwetkę autora prac i wykorzystywane przez niego techniki.

Na wernisaż licznie przybyli miłośnicy sztuki, a wśród nich byli m.in: Janusz Stachowicz – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Sławnie, Zbigniew Czerwiński – Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Postominie, Marzanna Kołodziej – Sekretarz Gminy Postomino, Jan Sroka – prezes Fundacji „Dziedzictwo” w Sławnie, Maria Poprawska – prezes Fundacji „Rodzina w Sławnie i wiele innych osób.

Wystawa malarstwa Henryka Jachimka zorganizowano po raz pierwszy na tarenie Gminy Postomino. Prezentujemy 43 obrazy olejne na płótnie obejmujące okres twórczy od 1967 do 2012 roku, a  pochodzące ze zbiorów artysty i osób prywatnych. Serdecznie dziękujemy za udostępnienie prac.

To już 3-cia wystawa zorganizowana przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie od momentu powstania instytucji. Niezmiernie cieszy fakt, że nasze działania spotykają się z coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Gminy. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Wystawę można oglądać do dnia 18 czerwca 2012 r. od poniedziałku do piątku, w godz. pracy CKiS:

  • poniedziałek – od 7.30 do 16.30
  • wtorek – od 7.30 do 19.00
  • środa – od 7.30 do 15.30
  • czwartek – od 7.30 do 19.00
  • piątek – od 7.30 do 16.30

Zapraszamy. 

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Plenery artystyczne, Sztuka, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.