X NOWOROCZNY INTEGRACYJNY BIEG PARKU WODNEGO „JAN” W DARŁÓWKU – Wyniki

W niedzielę 29.12.2013r odbył się X NOWOROCZNY INTEGRACYJNY BIEG PARKU WODNEGO „JAN” W DARŁÓWKU. Bieg miał zostać rozegrany plażą z Jarosławca do Darłówka, jednak ze względu na zniszczenia na plaży została zmieniona trasa.

Start nastąpił w miejscowości Drozdowo skąd zawodnicy przez Palczewice i Kopań dotarli do plaży. Długość trasa wynosiła ok 15km i ze względu na panujące warunki atmosferyczne okazała się trudna i wymagająca. Gościem honorowym biegu i starterem był Jan Huruk olimpijczyk i znany biegacz.  Do zarodów zgłosiło się 42 zawodników i zawodniczek. Pierwszy na mecie zameldował się Borychowski Mariusz z Siemianic drugi był Kozak Arkadiusz z Koszalina a trzeci Kozłowski Jerzy z Czarnej Dąbrówki. Wśród pań pierwsza była Irena Samoił – Kowalska z Bobolic przed Joanną Konkel ze Sławna, trzecia linię mety minęła Anna Bielewicz z Kobylnicy. Po biegu wszyscy zawodnicy mogli zregenerować swoje siły w wodach Parku Wodnego Jan w Darłówku.  W trakcie kąpieli dla uczestników biegu zorganizowano zawody w pływaniu pod wodą na odległość. W tym roku najlepszy okazał się Wójcik Damian z Darłowa z wynikiem 41,40m przed Skorupskim Robertem ze Słupska wynik 34m i Jarosz Dariuszem ze Słupska z wynikiem 33,80m. Wśród pań najlepsza była Gudaniec Dorota z wynikiem 25m co jest nowym rekordem zawodów w kategorii kobiet, druga była Antosik Grażyna ze Sławska z wynikiem 10.40m a trzecia Kulczyk Katarzyna ze Sławna wynik to 6m. Po relaksującej kąpieli najlepszym wręczono puchary i upominki ufundowane przez Park Wodny Jan, Radio Koszalin i Centrum Kultury i Sportu w Postominie oraz przy symbolicznej lampce szampana złożono sobie Życzenia Noworoczna. Życzenia wszystkim złożyła Dyrektor Parku Wodnego Jan w Darłówku Dorota Majkut i Dyrektor CKiS w Postominie Marek Leśniewski.


Serdeczne dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się aby zawody te zostały rozegrane bezpiecznie i w miłej atmosferze. Szczególne podziękowania kieruję do właścicieli i dyrekcji Parku Wodnego Jan w Darłówku za gościnę i zapewnienie bardzo dobrych warunków dla biegaczy, Straży Gminnej w Postominie za zapewnienie bezpieczeństwa na trasie, państwu Beacie i Jackowi Kowalskim z Darłowa za pomoc w zabezpieczeniu trasy. Radia Koszalin za ufundowanie nagród oraz Jadwidze i Januszowi Sowińskim za ufundowanie szampana do Toastu Noworocznego.

Wyniki X Biegu Noworocznego Parku Wodnego Jan w Darłówku

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.