X Plażowe Budowanie Rzeźb z Piasku

W dniu 25 lipca 2013 roku w Jarosławcu na plaży centralnej odbyło się  X Plażowe Budowanie Rzeźb z Piasku. W zabawie wzięły udział 42 osoby, w dwóch kategoriach: „Dzieci” i „Open”.

Uczestnicy konkursu to wczasowicze i koloniści wypoczywający w Jarosławcu, którzy przyjechali z : Kielc, Żyrardowa, Ostrowy, Częstochowy, Sosnowca, Warszawy, Krakowa, Osiek, Leżajska, Słukowic, Wrocławia, Czeladzi.

O godzinie 9.30 uczestnicy imprezy przystąpili do „budowania” swoich rzeźb. Do wykonania zadania mogli użyć tylko materiały, które znajdowały się wyłącznie na plaży i w morzu.

Po upływie 2 godzin, rzeźby przybrały kształt syrenek, żółwi, krokodyli, delfinów, piesków, wulkanu, ptaków, żaby i ryb itp.

Jurorzy w składzie Martyna Karteczka i Konrad Szybowisk studenci AWF Kraków oraz Justyna Sionkowska absolwentka Architektury krajobrazu Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego mieli nie lada problem, aby ocenić wykonane dzieła. Po długiej naradzie podano werdykt.

W kategorii „dzieci”

I miejsce, Puchar Wójta Gminy Postomino nagrody i dyplomy otrzymali Michał Dąbrowski
i Kacper Pieniążek z Karkowa, którzy wyrzeźbili olbrzymiego „wieloryba”.

W kategorii „Open”

I miejsce, Puchar Wójta Gminy Postomino, nagrody i dyplomy otrzymała Rodzina Państwa Zając Ania, Piotr i malutka Lena z Kielc za „Jarosławieckiego Mewusia”.

Pozostali uczestnicy konkursu zdobyli zaszczytne II miejsce i otrzymali dyplom oraz upominki z rąk Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Postominie – Marka Leśniewskiego.

Gratulujemy wspaniałych rzeźb i dziękujemy za miłą zabawę, zapraszamy na Plażowe Budowanie Zamków z Piasku w dniu 6 sierpnia 2013r. w Jarosławcu o godz. 10.00

Szczegóły można uzyskać w Punkcie Informacji Turystycznej lub na stronach www.postomino.pl i www.ckis.postomino.pl

M. Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.