„Z biegiem Wieprzy” – rajd rowerowy i nordic walking

Niedziela – 28 kwietnia 2013 r. sprzyjała rozwojowi rekreacji. Słoneczna pogoda i delikatny wiaterek zachęciły na wyjazd rowerzystów w trasę. W rajdzie „Z biegiem Wieprzy” wzięli udział cykliści z Klubów: „BEZKRES” z Ustki, „NA SZLAKU” ze Sławna oraz „MARYSIEŃKA” z Postomina, którzy byli gospodarzem imprezy.

 

 

Całą trasę: Postomino – Pieńkówko – Staniewice – Wilkowice – Mazów – Chudaczewko – Pieńkówko (21 km) pokonało 60 osób.

W większości trasa wiodła po drogach asfaltowych i płytach jumbo, jedynie odcinek Chudaczewko – Pieńkówko prowadził przez las i momentami trafiało się błoto. Jednakże impreza to rajd rekreacyjny a nie wyścigi wiec podłoże nie miało zbytniego znaczenia.

W Pieńkówku przy wiacie rekreacyjnej na wszystkich uczestników czekała Sołtys Pieńkówko – Anna Rój z poczęstunkiem. Rowerzyści zostali ugoszczeni żurkiem, bigosem, domowymi ciastami oraz kawą i herbatą.

Na placu zorganizowano dla wszystkich konkursy: rzut podkową, bulle oraz zielony tor przeszkód.

Do rzutu podkową zapisało się 21 osób i tylko 4 śmiałków miało szczęście trafić. Wydaje się, iż jest to tak prosta konkurencja, a mimo to nie tak łatwo było trafić. Nagrodzono Danutę Ogórek, Krystynę Zielonka, Krzysztofa Reńskiego oraz Mateusza Sil.

W grze bulle do gry przystąpiło 9 drużyn 3-osobowych. Systemem pucharowym przechodziły najlepsze grupy do następnej rozgrywki. W półfinale udział wzięli: Chalecka Edyta, Sendecka Anna, Nawago Robert, Owsiuk Irena, Podemska Zofia, Izdebska Grażyna, Śliwiński Mieczysław, Kamelski Piotr i Parysek Magda. Z półfinalistów wyłoniono najlepszych i tak najbliżej ustawiła się kula Piotra Kamelskiego (Sławno). Centymetr różnicy do zwycięzcy była kula Ireny Owsiuk (Postomino) i tuż za nią kula Edyty Chaleckiej (Ustka). Finaliści zostali nagrodzeni upominkami.

Ostatnia konkurencja, która wzbudziła duże zainteresowanie, silny doping oraz dużo śmiechu to zielony tor przeszkód. Dany odcinek poruszając się na skrzynkach między sosnami trzeba było pokonać w jak najkrótszym czasie bez pomyłek. Do konkurencji zapisało się 5 drużyn 3-osobowych. Trasy nie ukończyły 2 drużyny. Z trzech pozostałych najlepszą okazała się drużyna ze świetlicy z Pałowa którą reprezentowali: Laura Bąk, Oliwia Kostrubiec i Grzegorz Majewski. Drużyna ta trasę pokonała bezbłędnie i w najkrótszym czasie.

W tym dniu również zorganizowany został rajd Nordic Walking, lecz frekwencja była nikła gdyż, osoby które lubują się tą rekreacją z kijami również jeżdżą rowerem lub uczestniczą w kąpielach morsów, a w tym samym dniu odbywało się zakończenie sezonu 2012/13 kąpieli morsów w Jarosławcu oraz Rajd rowerowy. Ponadto dla niektórych zaczynał się właśnie długi weekend i duża część osób wyjeżdżała na odpoczynek.

Uczestnicy niedzielnego rajdu Nordic Walking brali udział w konkurencjach i poczęstunku w Pieńkówko wraz z rowerzystami.

Tegoroczny rajd rowerowy i rajd Nordic Walking „Z biegiem Wieprzy” wypadł znakomicie. Serdecznie dziękujemy paniom z Pieńkówko, które zaangażowały się w przygotowanie przepysznego posiłku dla cyklistów, Straży Gminnej za pilotaż rajdu oraz wszystkim, którzy zaszczycili tą imprezę swoja obecnością.

UWAGA:
Rajd z okazji X-lecia Klubu „Marysieńka”został przesunięty na dzień 8 września 2013 roku.
Z kolei w dniu 12 maja 2013 r. zapraszamy na Rajd rowerowy „Majówka na rowerze” – szczegóły wkrótce.

M. Lech-Szajner

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Nordic Walking, Rajdy rowerowe, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.