Z Jarosławca do Wicia – rajd Nordic Walking

W ramach akcji Międzynarodowego Sprzątania Bałtyku w dniu 22 lipca 2012 r. w godzinach popołudniowych odbył się marsz Nordic Walking na trasie Jarosławiec – Wicie – Jarosławiec. O godzinie 15.00 z okolic Punktu Informacji Turystycznej w Jarosławcu wyruszyła 12-osobowa grupa miłośników spacerów z kijkami w stronę.

Maszerujący ul. Nadmorską doszli do duktu leśnego, a dalej do zejścia nr 9 na plażę. Uczestnicy szli plażą, by brzegiem morza poczuć delikatną bryzę, usłyszeć szum fal i wiatru.

Trasa marszu była urozmaicona. Można było oglądać nadmorskie wybrzeże, różnorodny drzewostan. Po 1,5 godzinnym marszu wzdłuż morza grupa dotarła do miejscowości Wicie. Miłośnicy Nordic Walking uczestniczyli w festynie wiejskim „Przy plaży”.

Po wspólnej zabawie 5 osobowa grupa wyruszyła w drogę powrotną w kierunku Jarosławca, duktem leśnym z Wicia aż na „pas startowy”. Byli to: Teresa Brzozowska, Emilia Tracz,MieczysławTracz, Ryszard Brzozowski i Zdzisław Ludwikowski. Jako najwytrwalsi rajdowicze otrzymali drobne upominki. Pozostali uczestnicy rozjechali się do domów lub bawili dalej na wiejskim festynie.

Kolejny Rajd Nordic Walking pn. „Z historią w tle” już 5 sierpnia 2012 r. Start przy PIT w Jarosławcu o godz. 11.00. Zapraszamy.

M. Lech-Szajner
A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Nordic Walking, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.