Zainaugurowano Powiatowe Rajdy Rowerowe, odbył się też rajd Nordic Walking

Niedzielny poranek, 15 kwietnia 2012 r. przywitał słonecznymi promykami uczestników Rajdu Rowerowego pn. „Z biegiem Wieprzy” – Inauguracji Powiatowych Rajdów Rowerowych. O godz. 10.30 z Postomina w kierunku Pieńkówka wyruszyły 3 grupy rowerowe: Klub Turystyki Rowerowej „Słupia” ze Słupska, Klub Turystyki Rowerowej „Bezkres” z Ustki oraz Klub Miłośników Turystyki Rowerowej „Marysieńka” z Postomina.

Z Postomina rowerzyści wyruszyli trasą zwiniętych torów i dotarli do Pieńkówka, następnie płytami jumbo udali się do Tynia. Przy skraju drogi na zorganizowaną grupę czekali funkcjonariusze Straży Gminnej, którzy pilotowali grupę aż do Chudaczewka.

Na trasie do uczestników rajdu dołączały się inne grupy i tak: w Staniewicach przyłączyła się grupka cyklistów z okolic Pieszcza, a w Wilkowicach przyłączyła się liczna grupa ze Sławna. W Wilkowicach podczas postoju dołączyli jeszcze 4 rowerzyści ze Słupska.

Po odpoczynku i wpisaniu wszystkich uczestników na listę zgrana, około 70 osobowa grupa wyruszyła w kierunku Chudaczewka. Tu droga asfaltowa zamieniła się w dukt leśny.

Pokonując trasę rajdu można było zaobserwować oznaki budzącej się przyrody, wsłuchać się w śpiew ptaków, co zapewne wpłynęło na dobre samopoczucie rajdowiczów. Prognoza pogody przepowiadająca deszcz nie sprawdziła się, gdyż na trasie rajdu stale świeciło słoneczko.

Około godz. 13.00 cała grupa z uśmiechami na twarzy dojechała do Pieńkówka.

Tu na uczestników rajdu czekała Sołtys Pieńkówko – Anna Rój, która wraz z mieszkańcami wsi przygotowała smaczny poczęstunek: bigos, sałatkę makaronową, ciasta różnego rodzaju i koloru oraz kawę i herbatę.

Po wspólnym posiłku, omówiono najbliższe rajdy rowerowe, następnie dokonano losowania upominków. Po krótkim relaksie wykonano wspólne zdjęcie grupowe, podziękowano mieszkańcom Pieńkówka za gościnę.

Postomiński Klub żegnał zaprzyjaźnione kluby śpiewem. Żal było się rozstawać – tak mówili uczestnicy. Zapewne jeszcze w tym roku spotkamy się na następnych rajdach lub trasach rowerowych.

W tym samy dniu odbył się też trzeci w tym roku Rajd Nordic Walking. Okazało się, że na trasę rajdu wyruszyły tylko dwie panie – Teodora Januszewska i Kazimiera Grabarczyk. Większość miłośników „nordika” w tym dniu jechała rowerami – jak się okazało rajdy rowerowe są wcześniej zapoczątkowana formą rekreacji ruchowej i przyciąga więcej uczestników.

Jednakże gorące podziękowania składamy dla pań maszerujących z kijami, bo nie zrezygnowały z wspólnej zabawy, nie wycofały się z trasy tylko wyruszyły raźnym krokiem do Pienkówka. Po przejściu zaplanowanej trasy dołączyły do wspólnego poczęstunku i pomagały w nakryciu stołu biesiadnego.

Organizatorami rajdów byli: Centrum Kultury i Sportu w Postominie, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „AKTYWNI” Postomino, Klub Miłośników Turystyki Rowerowej „MARYSIEŃKA” Postomino oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie.

Gorące podziękowania od uczestników rajdów dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tej wspaniałej imprezy, a w szczególności dla mieszkańców Pieńkówka i funkcjonariuszy Straży Gminnej w Postominie.

M.L-Sz

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Nordic Walking, Rajdy rowerowe, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.