Zajęcia w świetlicy w Nosalinie rozpoczęte…

Od 17 stycznia 2012 r., we wtorki i czwartki, w świetlicy wiejskiej w Nosalinie, odbywają się zajęcia dla dzieci i młodzieży. Prowadzi je pani Lucjana Nowak.

Na początku, uczestników było niewielu, jednak z zajęć na zajęcia, ich liczba rosła. Stopniowo zaczęło przybywać zarówno dzieci, zainteresowanych tematyką zajęć i możliwością odrabiania lekcji, jak i młodzieży, która chętnie przychodzi grać w tenisa stołowego.

Wszyscy, którzy przychodzą na zajęcia, bardzo chętnie i aktywnie w nich uczestniczą. Do tej pory, wykonywali już, min. rysunki, kolorowanki, postacie zrobione na bazie rurek od ręczników papierowych i kwiaty wykonane techniką orgiami, umieszczone w pięknych kolorowych wazonach zrobionych z puszek.

Ale oczywiście oprócz prac plastycznych, dzieci miały też możliwość „ćwiczenia umysłu” – opracowały regulamin zachowania się na świetlicy, odrabiały lekcje, rozwiązywały rebusy i łamigłówki logiczne. Poza tym była też zabawa w kalambury, w której można było wygrać słodkie nagrody, ufundowane przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Wszyscy tak szybko i sprawnie odgadywali przedstawiane hasła, że nikt nie pozostał bez upominku!

W czasie trwania zajęć mieliśmy też dwa „święta” – Walentynki i Tłusty czwartek. Przygotowując się do pierwszego z nich, wszyscy wykonywali laurki, które zamierzali wręczyć osobom, które lubią bądź kochają – były więc piękne kartki dla rodziców, dziadków, rodzeństwa, ale też dla kolegów i koleżanek. Ciężka praca była uprzyjemniona upominkiem od pani prowadzącej zajęcia – każdy otrzymał od niej walentynkę w postaci słodkiego lizaka w kształcie serduszka…

Tłusty czwartek natomiast uprzyjemniła nam pani Emilia Hajdaniuk, która upiekła dla wszystkich faworki i której bardzo dziękujemy za ten miły gest! Dostarczyła nam je jeszcze ciepłe i pachnące i wraz z panią opiekunką, przygotowały małą ucztę…

red. Lucjana Nowak

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Sport i rekreacja, Świetlice i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.