Zakończenie lata w Jarosławcu – koncert Grupy Operacyjnej

Na zakończenie tegorocznego lata w dniu 26 sierpnia 2010 r. na jarosławieckiej scenie wystąpił Zespół „Grupa Operacyjna”. W trwającym ponad 1,5 godziny koncercie Mieszko i Miłosz wykonali najbardziej znane piosenki Grupy. Jak zwykle nie zawiodła publiczność, która ledwo pomieściła się na parkingu przy Punkcie Informacji Turystycznej w Jarosławcu, zaimprowizowanym na miejsce letnich koncertów. Artyści przez ponad godzinę po koncercie rozdawali autografy. Każdy fan mógł przywitać się ze swoimi idolami i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Jak zwykle nad bezpieczeństwem publiczności i artystów czuwali funkcjonariusze Straży Gminnej oraz strażacy ochotnicy z OSP Łącko, a także ratownicy medyczni z grupy Andrzeja Ruta, za co należą im się serdeczne podziękowania.

Koncert w Jarosławcu tradycyjnie już zorganizowano przy współpracy Towarzystwa „Nasze Szwederowo”, Gminy Postomino i po raz pierwszy w tym roku – Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

Grupa Operacyjna to zespół znany z licznych przebojowych piosenek opisujących polską rzeczywistość z przymrużeniem oka. Lider tego zespołu – Mieszko – zawsze budzi emocje.

Początki pomysłu pod nazwą „Grupa Operacyjna” sięgają 1996, kiedy to dzisiejszy producent duetu – Ziemowit – założył wój pierwszy zespół. Projekt szybko upadł, ale marzenia przetrwały. W 2000 roku Ziemowit poznał Mieszka, który nagrywał swoje solowe utwory pod pseudonimem Fox. W 2001 roku chłopaki postanowili stworzyć zespół i szukając nazwy sięgnęli po dawny pomysł Ziemowita. Tak powstała dzisiejsza Grupa Operacyjna.

Debiutancki album pt. „Terapia szokowa” wydali w 2005 roku. Najbardziej znany utwór z tej płyty to piosenka pt. „III Wojna Światowa”. Jednak prawdziwy sukces i rozpoznawalność zapewniły duetowi piosenki z wydanego w 2007 roku albumu „Ostry dyżur”. Piosenki takie jak „Nie będzie niczego”, „Bądź sobą” i „Świr” stały się ogólnopolskimi przebojami. Nie bez znaczenia dla popularności zespołu były pomysłowe teledyski, reżyserowane przez samego Ziemowita. Poświęcenie dla walki z absurdami rzeczywistości i bezpośredniość przekazu tekstów Mieszka z czasem wpędziło go w kłopoty.

Do najważniejszych sukcesów zespołu należy zdobycie nagrody VIVA Comet (październik 2007), w kategorii „Debiut roku”. W grudniu 2007 pojawił się teledysk do ostatniego singla z drugiej płyty, czyli do piosenki „Północ”. W utworze i teledysku gościnnie wystąpił sam Krzysztof Kiljański.

W 2008 roku Mieszko i Ziemowit podjęli się zupełnie nowego zadania i dla telewizji muzycznej VIVA Polska stworzyli show „FRISTAJLO”. W tym programie Grupa Operacyjna przedstawiała swoje parodie programów telewizyjnych i teledysków znanych artystów. Najgłośniejszym elementem programu był serial „D jak Dekiel”. W lipcu 2008 pojawił się teledysk Grupy Operacyjnej pt. „Mieszko”, z gościnnym udziałem Szymona Majewskiego. We wrześniu 2008 zespół wydał swoją trzecią płytę studyjną, pt. „Stan wyjątkowy”.

W styczniu 2010 Grupa Operacyjna wydała swój najnowszy album pt. „Materiał wybuchowy”. Najbardziej znanymi utworami z płyty są piosenki „Pusty stadion”, „Lepszy świat” i „Wampir”.

 A.Cz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Koncerty, Kultura i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.