Zakończyliśmy Grand Prix Weteranów „Aktywni 50+”

„Ruch może zastąpić wszystkie lekarstwa, ale żadne lekarstwo nie jest w stanie zastąpić ruchu”

          W sobotę 27 wrześnie br. na stadionie sportowym im. Zbigniewa Galka w Postominie odbyła się trzecia w tym roku edycja Turnieju Weteranów pn. „Babie Lato” w ramach Sportowo-rekreacyjnego Grand-Prix Gminy Postomino „Aktywni 50+” w roku 2014. W turnieju udział wzięło 17 osób – 9 kobiet i 8 mężczyzn. Rozegrano 5 konkurencji sportowo-rekreacyjnych: rzut oszczepem, skok w dal, rzutowy festiwal byle czym, torowe toczenie piłki, bieg jednego okrążenia. Zawodnicy w każdej konkurencji wykazywali wielki zapał, walcząc niekiedy ze swoimi słabościami, które dokuczają w różny sposób – bólem w kolanie, barku czy kręgosłupie. Widać było zdrową rywalizację sportową, ogromne zaangażowanie, uśmiech na twarzy i dobry humor. Podmuchy wiatru sprawiały, że trzeba było być bardzo precyzyjnym w konkurencjach rzutowych jak i w torowym toczeniu piłki. Bieg jednego okrążenia zakończył tegoroczne zmagania w ramach Grand-Prix.

„Czasem aby wygrać, trzeba kilkanaście razy przegrać, ale ciągle iść do przodu”

        Podczas turnieju wśród kobiet zwyciężyła Danuta Ogórek, gromadząc 93 pkt na 100 możliwych do zdobycia. Na drugim miejscu uplasowała się Daniela Igras – 92 pkt, a na trzecim Grażyna Izdebska 85 pkt.

WYNIKI – TURNIEJU WETERANÓW „BABIE LATO” – KOBIETY

          Wśród mężczyzn najlepszy był Jarosław Białek zdobywając 98 pkt na 100 możliwych, drugi był Jacek Pacenko – 96 pkt, a trzeci Michał Szczepański 89 pkt.

WYNIKI – TURNIEJ WETERANÓW „BABIE LATO” – MĘŻCZYŹNI

      W tegorocznym V Sportowo-Rekreacyjnym Grand-Prix „Aktywni 50+” w trzech konkurencjach udział wzięło łącznie 29 uczestników (15 mężczyzn i 14 kobiet), którzy startowali w 15 różnych konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Sędzią głównym wszystkich konkurencji był Kazimierz Gąsiorowski, który czuwał nad sprawnym przebiegiem turniejów.

Mottem tegorocznej edycji było hasło:

„Oderwij się choć raz od wygodnej kanapy i zacznij się ruszać, jeżeli choć raz o zrobisz, zaczniesz to powtarzać coraz częściej”

          W klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył Jacek Pacenko. Uczestnicząc w trzech turniejach zdobył łącznie 276 pkt. Kolejne miejsca zajeli: drugie Michał Szczepański – 251 pkt, trzecie Ryszard Ogórek – 218 pkt.

WYNIKI GRAND PRIX W ROKU 2014 MĘŻCZYZN

      W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła Danuta Ogórek, zdobywając 271 pkt. Kolejne miejsca zajęły: drugie – Daniela Igras 268 pkt, trzecie ex aequo Helena Palusińska 236 pkt i Grażyna Izdebska 236 pkt.

WYNIKI GRAND PRIX W ROKU 2014 KOBIET

         Zawody przeprowadzono w klasyfikacji kobiet i mężczyzn w kategoriach wiekowych co 5 lat począwszy od rocznika 1964.

WYNIKI GRAND PRIX W ROKU 2014 – KOBIETY WG KAT. WIEKOWYCH

WYNIKI GRAND PRIX W ROKU 2014 – MĘŻCZYŹNI WG KAT. WIEKOWYCH

     W klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn za trzy pierwsze miejsca zwycięzcy otrzymali Puchary Wójta Gminy Postomino. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych kobiet i mężczyzn otrzymali za miejsca I-III okolicznościowe medale. Zajmujący miejsca I-X w kategoriach OPEN kobiet i mężczyzn otrzymali nagrody rzeczowe. Do zobaczenia za rok na turnieju: „Żyj tak, żebyś zdrowym był”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.