Zapraszamy do udziału w Jarmarku Pomorskim

Centrum Kultury i Sportu w Postominie po raz kolejny weźmie udział w Jarmarku Pomorskim, który po raz siódmy odbędzie się 28 lipca 2013 r. (niedziela) na bytowskim zamku. Tematem przewodnim Jarmarku w bieżącym roku będzie zielarstwo a Gwiazdą będzie zespół ENEJ. W bieżącym roku zaplanowano również:

  • promocję produktów, twórców ludowych, podmiotów, które otrzymały certyfikat marki lokalnej „Zielone Serce Pomorza”
  • organizację konkursu kulinarnego „Kuchnia Dorzecza Słupi” oraz konkursu na najatrakcyjniejsze stoisko
  • prezentację efektów wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) m.in. występy zespołów/grup itp., które otrzymały dofinansowanie w ramach wdrażania LSR (małe projekty) oraz inne propozycje.
  •  imprezy towarzyszące: strefa dla dzieci, wystawa na bytowskim rynku, zabawy z rymowaną mapą o bytowskim zamku i Bytowie tj. questy z nagrodami, spotkanie grup turystyczno-rowerowych.

 

Chcielibyśmy wraz z Państwem przygotować stoisko, na którym zostaną zaprezentowane produkty, inicjatywy, które otrzymały certyfikat marki lokalnej „Zielone Serce Pomorza”, będzie można spróbować specjałów postomińskiej kuchni, czy podziwiać lokalne rękodzieło. Szczególnie zależy nam o uwzględnienie tematu przewodniego jarmarku tj. zielarstwa na stoisku.

Szczegóły dot. konkursu kulinarnego przedstawione będą przez organizatorów w późniejszym terminie.

W związku z tym serdecznie prosimy osoby zainteresowane wspólną promocją walorów naszej gminy (w tym kuchni) o kontakt do dnia 31 marca 2013 r. z Marią Lech-Szajner (tel. 59 810-89-23, e-mail: turystyka@postomino.pl) w celu zgłoszenia chęci udziału w przedsięwzięciu.

Możliwy jest osobisty udział w promocji, albo też przygotowanie własnych wyrobów, np. kulinarnych czy rękodzielniczych do prezentacji.

Prosimy również o dostarczenie materiałów promocyjnych dot. waszych usług i oferowanych noclegów. Zostaną one rozdysponowane pomiędzy uczestnikami Jarmarku.

Zapraszamy do współpracy.

 A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Turystyka i promocja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.