Zatańczyła ulica – pierwszy taneczny flash mob w Jarosławcu

W dniu 17 sierpnia 2012 r. (piątek) o godz. 19.00 w Jarosławcu, na ul. Nadmorskiej od skrzyżowania z ul. Bałtycką przeprowadzono pierwszą na środkowym Pomorzu akcję typu taneczny flash mob. Flash mob – co do zasady – to sztuczny tłum ludzi, gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. Tak też było w Jarosławcu.

W jarosławieckim flash mob-ie wzięli udział tancerze i tancerki z całej Polski (ok. 150 osób), przebywający w tym czasie na obozie szkoleniowym- Cheerleaders Camp, organizowanym przez Słupskie Stowarzyszenie Tańca Sportowego Cheerleaders Maxi.


 

Momentem rozpoczęcia eventu był symulowany wypadek samochodowy którego uczestnicy wysiadając z aut zaczęli tańczyć w rytm dobiegającej z głośników muzyki. Pojawili się funkcjonariusze Straży Gminnej. Podbiegli ubrani w mundury strażackie panowie, którzy dołączyli do wspólnego tańca. Stopniowo, przy kolejnych taktach muzyki spośród turystów wyłaniali się kolejni uczestnicy zabawy, którzy wspólnie zatańczyli specjalnie na tę okazję przygotowany układ choreograficzny.


Wraz z ostatnim taktem piosenki tancerze „wtopili się” w zgromadzony, zaciekawiony tłum turystów. Pojazdy odjechały. Po niespełna 5 minutach nie było śladu po wydarzeniu. Pozostały tylko uśmiechy i zdziwione miny zgromadzonej, przypadkowej publiczności.


Zdarzenie filmowane było z kilku miejsc jednocześnie, a w tej chwili trwają prace nad montażem zebranego materiału, który niebawem obejrzymy.


Serdecznie dziękuję funkcjonariuszom Straży Gminnej w Postominie pod wodzą komendanta – Jarosława Kwiatka za zabezpieczenie miejsca eventu oraz OSP Wilkowice za wypożyczenie strażackich mundurów. Dziękuję też pomysłodawcom i uczestnikom zabawy.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Sport i rekreacja, Sztuka, Taniec, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.