Zatańczyli w Jarosławcu

W niedzielne popołudnie – 10 lipca 2011 r. na letniej scenie w Jarosławcu przy ul. Nadmorskiej odbył się Festiwal Tańca „Tańczyć każdy może”. W festiwalu udział wzięło 8 solistów oraz 2 zespoły taneczne. Stosunkowo niska frekwencja nie przeszkodziła temu, by publiczność wraz z wykonawcami bawiła się wyśmienicie. Tym bardziej że pogoda tego dnia też nie zawiodła i była wspaniała.

Festiwal podzielony został na 3 kategorie wiekowe: 6-9 lat, 10-13 lat oraz 14-16 lat.

W kategorii najmłodszych tancerzy był jeden solista. Michał Kurek z Chudaczewo zaprezentował taniec break dance.

W kategorii 10-13 lat na scenie zaprezentowało się 3 solistów, wśród których najlepszym okazał się Damian Manikowski. Jego taniec porwał całą publiczność. Damian zaprezentował taniec hip hop. Tancerz przyjechał na wakacje z Bydgoszczy, gdzie od trzech lat tańczy w Stylers Dance Studio. Damian to zdobywca I miejsca w Pucharze Polski w tańcu hip hop w swojej kategorii wiekowej, zdobywca I miejsca w konkursie „Bydgoskie Rytmy” oraz zdobywca III miejsca podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego.

W tej samej kategorii wiekowej wstąpiła również 5-cio osobowa grupa dziewcząt z OW „Róża Wiatrów” z układem tanecznym, którego nauczyły się pod okiem Doroty Laseckiej. Jurorzy uznali, że dziewczętom za ich wspaniały występ należy się wyróżnienie.

W najstarszej kategorii wiekowej 14-16 lat wystąpiły dwie solistki, których występy okazały się rewelacyjne i przyciągnęły uwagę publiczności. Dziewczęta zajęły równorzędne, pierwsze miejsca. Były to: Justyna Wieczorek z Tułowic prezentująca układ street dance/jazz oraz Natalia Brzozowska, która przebywała na obozie w Stanicy Harcerskiej „Leśna Polana” w Jarosławcu.

W kategorii tej wystąpił też zespół „Silesia Stars”. 22-osobowa grupa kolonistów przyjechała ze Śląska, a przebywała na koloni w OW „Młynarz”. Grupa taneczna zaprezentowała taniec belgijski oczarowując całą publiczność. Tancerz otrzymali nagrodę za wspaniałe przedstawienie i doskonały układ choreograficzny.

Na zakończenie festiwalu pokaz tańca break dance przygotowali dwaj uczestnicy zajęć sekcji tanecznej w Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Byli to: Daniel Lenczewski „B-Boy Danielo” z Korlina i Tomasz Grzebielucha „B-Boy Tomek” z Masłowic. Obaj chłopcy na zakończenie festiwalu przeprowadzili konkurs na najlepszy układ break dance, którego zwycięzcą został Damian Manikowski.

W czasie gdy jurorzy – Krystyna i Kazimierz Gąsiorowscy – nauczyciele Zespołu Szkół w Postominie, obradowali na scenie przeprowadzone zostały jeszcze dwa konkursy: wiedzy o Jarosławcu i tańca belgijskiego. Zespół „Silesia Stars” zaprosił na scenę wszystkich chętnych, by uczyć się wspólnie tańca belgijskiego, zatańczyć „Kaczuchy” i „Makarenkę”.

Festiwal zorganizowany został przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie, które ufundowało dyplomy i upominki dla uczestników festiwalu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Sztuka, Taniec, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.