Zmiany w rozgrywkach finałowych Turnieju Piłki Siatkowej

Szanowni Państwo. Z przykrością informuję, iż w wyniku weryfikacji wyników eliminacji Turnieju Piłki Siatkowej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Postomino w ramach XV Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w 2012 roku zdyskwalifikowano drużynę Sołectwa Marszewo.

Decyzję o dyskwalifikacji drużyny podjęto na podstawie potwierdzonych informacji zgłoszonych do Organizatora dot. gry w drużynie Marszewa 2 zawodników spoza sołectwa – w odniesieniu do pkt. 4 Regulaminu XV Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w 2012 roku oraz zapisów dot. uczestnictwa zawartych w Regulaminie Turnieju Piłki Siatkowej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Postomino.

W związku z powyższym do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie w dniu 17 marca 2012 roku w sali sportowej Zespołu Szkół w Postominie o godz. 9.00 zakwalifikowanych zostaje 9 drużyn – 7 drużyn z miejsc I-II rozgrywek eliminacyjnych w grupach (z wyłączeniem Marszewa) oraz kolejne 2 Sołectwa – Jezierzany i Wilkowice, które po zliczeniu zdobytych setów i punktów uplasowały się ex aequo na miejscu 9 Turnieju.

Aktualna klasyfikacja Turnieju Piłki Siatkowej Sołectw:
miejsca 1-9 – wyłonione zostaną w turnieju finałowym
miejsce 10 – Chudaczewo – 6 pkt.
miejsce 11 – Rusinowo – 5 pkt.
miejsce 12 – Pałowo – 4 pkt.
miejsce 13 – Mazów – 3 pkt.
miejsce 14 – Masłowice – 2 pkt.
miejsce 15 – Pieńkówko – 1 pkt.
miejsce 16 – Łącko – 1 pkt.
dyskw. – Marszewo

W turnieju finałowym wystąpią sołectwa: Jarosławiec, Jezierzany, Nacmierz, Nosalin, Pałówko, Pieńkowo, Pieszcz, Postomino, Wilkowice.

Planujemy, że turniej finałowy rozegrany zostanie w 3 grupach systemem „każdy z każdym”, do których drużyny rozlosowane zostaną o godz. 8.55 w dniu turnieju. Następnie rozegrane zostaną mecze o miejsca 7-9 – pomiędzy drużynami z miejsc III rozgrywek grupowych, o miejsca 4-6 – pomiędzy drużynami z miejsc II rozgrywek grupowych i o miejsca I-III – pomiędzy liderami rozgrywek w grupach.

W przypadku rezygnacji z udziału którejś z drużyn zastosowany zostanie inny system rozgrywek.

W skład drużyny mogą wchodzić wyłącznie mieszkańcy danego Sołectwa.

Turniej rozegrany będzie do dwóch wygranych setów, do 25 pkt. W przypadku remisu decyduje tie-break, do 15 pkt.

O zajętym miejscu decydują:
1. ilość zdobytych punktów (wygrana 2 pkt., przegrana 0 pkt.)
przy równej ilości punktów:
2. wynik bezpośredniego meczu (dot. wyłącznie 2 drużyn o jednakowej liczbie pkt.) lub lepszy stosunek setów (wygranych do przegranych);
przy jednakowym stosunku setów:
3. lepszy stosunek „małych punktów” w bezpośrednim meczu – zdobytych do straconych (dot. wyłącznie 2 drużyn o jednakowym stos. setów) lub lepszy stosunek „małych punktów” w całym turnieju.

Ubezpieczenie, obsługę sędziowską, medyczną i wodę mineralną zabezpiecza organizator.

Zawodnicy mogą uczestniczyć w turnieju jedynie w miękkim obuwiu sportowym (założonym w szatni). Zawodników oraz kibiców obowiązuje bezwzględne przestrzeganie regulaminu szkoły, w tym w szczególności w zakresie spożywania napojów alkoholowych i palenia wyrobów tytoniowych.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione bez opieki rzeczy.

Przewidywany jest ciepły posiłek dla uczestników turnieju.

 A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Współzawodnictwo Sportowo-Rekreacyjne Sołectw i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.