Żywe domino, biegi i wspólny taniec na plaży w Jarosławcu

W sobotę, 11 sierpnia 2012 r. jarosławiecka plaża przy Punkcie Informacji Turystycznej tętniła życiem. A wszystko to za sprawą kolejnej próby pobicia Rekordu Polski w przewracaniu żywego domina. Mnóstwo uśmiechniętych osób stanęło do wspólnej zabawy, mimo to tylko 475 „żywych elementów” tej znanej wszystkim układanki przewróciło się na piasku. Rozegrano też Bieg z zakupami (dla Panów) i Bieg zakochanych (dla par), a na zakończenie zabawy wszyscy razem zatańczyli zumbę w blasku zachodzącego słońca.

Przez 2 ostatnie edycje „żywego domina” niestety nie udało nam się pobić ustanowionego w 2010 roku rekordu. Wtedy to na plaży w Jarosławcu we wspólnej zabawie wzięło udział aż 950 osób, które wspólnie bawiły się w domino.

Ale nie rekord był najważniejszy, a wspólna, wspaniała zabawa. Uśmiechy uczestników wzajemnego przewracania nie schodziły z buziek. Do tego co 10-ta osoba otrzymała pamiątkową bransoletkę, składającą się z rzemyków w kolorach herbu gminy i nadmorskich zawieszek – latarni, muszelki i statku. Dodatkowo najbardziej rozbawieni uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe koce plażowe z okolicznościowym nadrukiem. Było gwarno i bardzo wesoło, do tego rytmiczna muzyka porywała do wspólnej zabawy.

W tym roku po raz pierwszy zorganizowano też Bieg z zakupami – dla Panów. Przystępujący do zmagań zawodnicy musieli przebiec ok. 150 m dystans po plaży ze specjalnie przygotowanym plecakiem na plecach, wypełnionym po brzegi piaskiem. Panie tez miały swoje zadanie – musiały zagrzewać swoich partnerów do rywalizacji. Nagrodą dla najszybszego Pana był bon na zakupy w sieci sklepów Butik o wartości 300 zł.

Z kolei zakochane pary stanęły na starcie I Biegu Zakochanych. Warunkiem było przebiegnięcie wyznaczonego na plaży odcinka trzymając się za ręce. Najszybsza para w nagrodę otrzymała zaproszenie na romantyczną kolację przy świecach w Restauracji Witta w Jarosławcu.

Pełen wrażeń wieczór zakończyła wspólna nauka zumby i taniec zgromadzonych przy blasku zachodzącego nad Bałtykiem słońca.

PRZECZYTAJ RELACJĘ na www.gk24.pl

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Sport i rekreacja, Sztuka, Taniec, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.